Kurz vaření: Hlíva ústřičná a Shiitake a dobroty z nich

13.2. 2019 
17:00 - 20:00

Cordeus - Centrum trvalého zdraví | 3 - 4 hodiny | 1.690

Středa 13/2 2019

Hlíva ústřičná a shiitake patří mezi ty houby, které si nejde nezamilovat! Nevěříte? Neumíte si to představit? Nejen že má mnoho léčivých účinků, které může využít prakticky každý, ale také si nachází cestu do spousty skvělých a chutných receptů! Obě houby obsahují vysoké množství rostlinných proteinů, posilují imunitu, mají antioxidační účinky, podporují tvorbu červených krvinek, mají antibakteriální, antimykózní a antivirové účinky, a jsou rovněž předmětem studií, zaměřujících se na bránění či zpomalení růstu rakovinových buněk.

Hlíva ústřičná a shiitake jsou houby nízkokalorické se skvělým poměrem tuků, bílkovin a vlákniny. Není tedy divu, že jsou oblíbené i v redukčních dietách. Najdete v nich noho zdraví prospěšných látek jako jsou beta-glukany, statiny, vitamíny B1, B2, B3 (niacin), B5 (kyselina pantothenová), B6, B7 (biotin), B9 (kyselina listová), C, D, stopové prvky a minerály, především selen, měď, draslík, zinek, fosfor, železo a hořčík. 

Obě houby lze považovat za velkou delikatesu, díky níž se i z obyčejného pokrmu stane gurmánský zážitek. Mají dokonale jemnou chuť a příjemné houbové aroma. Můžeme je využívat do zeleninových omáček či polévek, ale i zcela samostatně. Lze je vařit, smažit, péct, zapékat. Mohou být předkrmem i hlavním jídlem, fantazii se rozhodně meze nekladou. Pokud si nevíte rady, jak tyto houby chutně a snadno upravit, pak určitě přijďte na tento kurz vaření. Nejen že si pochutnáte a dodáte svému tělu zdraví prospěšné látky, ale naučíte se i několik dokonalých receptů.

Pojďte se tedy naučit chytré principy, které správně ovládnou váš metabolizmus a podpoří úpravu hmotnosti!


Tento kurz je vhodný pro vás...

 • pokud vás zajímají nové principy zdravého stravování podle programu Metabolic Balance®, není vám lhostejné, co jíte a rádi byste se něčemu novému přiučili...
 • pokud jste klienty v programu Metabolic Balance®, a rádi byste rozvinuli své „kuchařské“ umění a naučili se vařit „jinak, zdravěji“ ze skutečných přirozených potravin, které máte ve svém jídelním plánu...
 • pokud se stravujete podle eBooku 9 tipů jak upravit svoji váhu a metabolicky vstřícných principů a chcete se inspirovat, co vše je možné připravit, aby to bylo zdravé a zároveň dobré...
 • pokud si nevíte v kuchyni rady s některými typy zdravých potravin a chcete se je už konečně naučit dobře a chutně připravovat...
 • pokud se chcete dozvědět více o principech zdravého stravování a přípravě chutných a zároveň zdravých jídel...
 • pokud chcete upravit svoji váhu a podpořit svůj metabolizmus pomocí zdravého stravování!
 • pokud chcete podpořit preventivně vnitřní prostředí svého těla aby bylo zdravé, v dobré kondici a navíc i pěkně vypadalo...
 • a tak dále a tak dále 😉

Jó a kurz je vhodný jak pro ženy, tak i pro muže 😉


Menü aneb co budeme připravovat...

MENÜ

Krémová zeleninová polévka se shiitake 
Změna! nebude závitek z mangoldu s hlívou ústřičnou a divokou rýží  a s celerovým pyré,
ale budou karbanátky s hlívou a divokou rýží
Houbové kung pao s květákovou rýží
Pizza ze žitné mouky s houbami
Krém ze sušených meruněk s kokosem
Pečené jablko s oříškovým máslem
Oříšková buchta bez mouky - recept na doma

8 RECEPTŮ 

 • Krémová zeleninová polévka se shiitake 
 • Změna! Závitek z mangoldu s hlívou ústřičnou a divokou rýží  (nebude!)
  Místo něj budou karbanátky s hlívou a divokou rýží
 • Celerové pyré
 • Houbové kung pao
 • Květáková rýže
 • Pizza ze žitné mouky s houbami
 • Krém ze sušených meruněk a kokosovým mlékem
 • Pečené jablko s oříškovým máslem
 • Oříšková buchta bez mouky

Může se stát, že některé z receptů mohou být před kurzem ještě pozměněny, v závislosti na dostupnosti potřebných potravin.

 

Kdy, kde a za kolik?

KDY: 13.2.2019 (17:00 - 20:00)

KDE: Cordeus - Centrum trvalého zdraví, Na Dlouhém lánu 11, Praha 6

DÉLKA KURZU: 3 hodiny

KAPACITA: min. 5 lidí - max. 8 lidí

CENA: 1.690 Kč

Nevíte co je to program Metabolic Balance®??? Tak se podívejte SEM>>

Kapacita kurzu je pouhých 8 osob, je tedy určena jen pro několik málo prvních zájemců, proto si prosím co nejdříve zajistěte rezervaci, kterou co nejdříve potvrďte platbou!


Cena všech našich kurzů zahrnuje

 • Skutečně individuální péči lektorek – kurzy koncipujeme pro maximálně 8 účastníků.
 • Veškeré suroviny, u nichž klademe velký důraz na čerstvost a kvalitu.
 • Zapůjčení zástěry Metabolic Balance v průběhu kurzu.
 • Voda, víno, čaj, káva.
 • Recepty z kurzu v tiskové podobě. Na požádání zašleme recepty i v elektronické podobě.

Ach jo! Storno podmínky

Nepříjemná věc, ale jistě chápete, že vzhledem k náročným časovým i finannčím přípravám při realizaci těchto kurzů, je tento postup nezbytný…

 • Zrušení rezervace do 7 dnů před započetím kurzu – vrátíme vám celou částku (pokud však platba proběhla kartou, vracíme částku po odečtení poplatku za transakci kartou)
 • Zrušení rezervace 6 - 3 prac. dnů před započetím kurzu – Vrátíme vám 50% částky. Odečteny jsou veškeré provozní náklady spojené s nákupem potravin a rezervací místa pro vás, a prací recepce za účelem shánění náhradníka. (V případě, že za sebe seženete náhradu, vrátíme vám 80% částky a zašleme recepty v tiskové podobě).
 • Zrušení rezervace 2 - 1 den před konáním kurzu – Bohužel, v tomto případě celá částka propadá. Odečteny jsou veškeré provozní náklady spojené s nákupem potravin a rezervací místa pro vás, protože již není možné za vás sehnat náhradu. (V případě, že za sebe seženete náhradu, vrátíme vám 80% částky a zašleme recepty v elektronické podobě, které si můžete dle potřeby stáhnout nebo vytisknout).

Předem děkujeme za pochopení a hlavně včasné omluvy, v případě, že se kurzu nebudete moci zúčastnit. Ulehčíte nám tím velmi veškerou organizaci a přípravy.

Těšíme se na Vás! Bára & Irena

Kurzy vaření podle Metabolic Balance

Bára

BÁRA - hlavní organizátorka projektu, je nutriční konzultantka v programu Metabolic Balance® a vedle své poradenské činnosti s nadšením publikuje na svém blogu a webových stránkách své vlastní osobní a poradenské zkušenosti s metabolicky vstřícným stravováním, různé zajímavé recepty, tipy a triky, prostě vše, co souvisí s programem Metabolic Balance® a mohlo by vás zajímat.

Zároveň je autorkou eBooků 9 tipů jak upravit svoji váhu, Krásní do plavek za 28 dnů a Povánoční kila dolů za 21 dnů a 11 tipů jak zhubnout v menopauze

Je rovněž autorkou webů www.vitalnienergie.czwww.perfectbalance.cz, www.menopauzavpohode.cz.

Irena

IRENA - bez ní by to nešlo! Je totiž nejen dlouholetou konzultantkou programu Metabolic Balance®, ale v České republice i jedinou profesionální gastronomickou poradkyní a lektorkou pro přípravu jídel dle principů Metabolic Balance®.

Zárovneň je také spoluautorkou knihy Kuchařka Metabolic Balance®. Spravuje také e-shop s kvalitními německými biopotravinami, které jsou vhodným doplňkem při stravování podle Metabolic Balance®.


Obě jsou vášnivé a neutuchající kuchařky a experimentátorky, samy se stravují podle Metabolic Balance® principů více jak 9 let a setkání s nimi bývá vždy velmi inspirující...