METABOLIC BALANCE®

ZDRAVÉ HUBNUTÍ A ÚPRAVU METABOLIZMU


Komplexní program pro úpravu metabolizmu, posílení látkové výměny, hubnutí, dokonalou postavu a podporu zdraví

0 spokojeným klientům
jsem již pomohla úspěšně projít programem Metabolic Balance®, zhubnout celkem 12.000 kg, porozumět potřebám svého těla a naučit se jim vycházet vstříc

CO JE PROGRAM METABOLIC BALANCE®

V programu Metabolic Balance® vám na základě vašich laboratorních hodnot, zdravotní anamnézy a dalších údajů o vás a vašem těle připravíme váš jedinečný stravovací plán, který zohlední a bude respektovat skutečné biochemické potřeby vašeho těla.

Program Metabolic Balance® patří v současné době mezi nejeefektivnější metody v oblasti zdravého stravování ve světě. Přináší v tomto směru velmi komplexní řešení nejen pro snížení tělesné hmotnosti, ale i pro úpravu látkové výměny, prevenci a celkovou podporu zdraví. Pokud vás zajímá jak Metabolic Balance® funguje a probíhá, poslechněte si video níže, nebo překlikněte na stránku ZDE>>

Videopovídání o programu Metabolic Balance® aneb vše co vás zajímá o tomto způsobu stravování si můžete poslechnout ve videu níže.

9 tipů jak upravit svoji váhu | eBook zdarma

Chcete si vyzkoušet program Metabolic Balance® nanečisto?

Stáhněte si zdarma e-book

9 tipů jak upravit svoji váhu

Vyzkoušejte si program Metabolic balance® nanečisto. Odhalte tajemství štíhlé postavy, trvalého zdraví, skvělé kondice a dlouhověkosti! Poznejte jednoduché tipy a triky pro hubnutí a podporu metabolizmu, a lepší kondici. Všechna doporučení v tomto eBooku mají za cíl podpořit váš zdravý metabolizmus, úpravu hmotnosti, celkové zdraví a vycházejí z principů unikátního německého programu Metabolic balance®.

0 lidí
si již stáhlo tento eBook a začalo hubnout podle metabolicky vstřícných principů, které prostě fungují

PRO KOHO JE PROGRAM VHODNÝ?

 • Pokud chcete zhubnout.
 • Pokud chcete přibrat.
 • Pokud si chcete svoji optimální hmotnost udržet.
 • Pokud chcete vědět, které potraviny a v jakých kombinacích a poměrech jsou pro váš jedinečný metabolizmus vhodné.
 • Pokud dodržujete bezlepkovou dietu, tedy při intoleranci a alergii na lepek - pro celiaky.
 • Pokud máte intoleranci laktózy nebo alergii na lepek.
 • Pokud máte kožní problémy či závažnější ekzémy.
 • Pokud máte jakékoli alergie.
 • Pokud vás trápí problémy se štítnou žlázou.
 • Pokud vás trápí menopauza.
 • Pokud se léčíte s vysokým tlakem, tedy při hypertenzi.
 • Pokud se léčíte s vysokým cholesterolem.
 • Pokud vás trápí různá autoimunitní onemocnění.
 • Pokud máte jiné zdravotní problémy.
 • Pokud chcete porozumět jedinečným potřebám svého těla a naučit se jim vycházet vstříc.
 • a spoustu dalších možností...

CO SE DĚJE V NAŠEM TĚLE?

Díky nesprávnému výběru potravin se často nedostávají našemu tělu látky potřebné k udržení vyvážené látkové výměny. To se negativně odráží na produkci hormonů v našem těle. Náš jídelníček se skládá převážně z nevhodných uhlohydrátů s rychlým vstřebáváním do krve a zároveň chybí dostatečné množství hodnotných bílkovin, potřebných, kromě jiných důležitých funkcí, pro stavbu a udržení svalové tkáně. Také vitamíny, minerály, druhotné rostlinné látky a stopové prvky nejsou často zastoupeny v dostatečném množství. 

Takový zbůsob výživy ovlivňuje negativně produkci insulinu - hormonu, který hraje hlavní roli v procesech látkové výměny v našem těle. Důsledky zvýšené tvorby insulinu se odrážejí v různých oblastech funkce našeho těla - kromě jiného podporují ukládání tuků v těle a zároveň brzdí jejich odbourávání.

Posledních 20 let se lékaři, dietetikové, odborníci na potraviny intenzivně zabývají problematikou nevhodných stravovacích návyků. V roce 2001 se díky získaným zkušenostem podařilo sestavit speciální počítačový program, který umožňuje vytvořit každému klientovi individuální jídelní plán na základě laboratorního rozboru jeho krevního vzorku, jeho zdravotní anamnézy, stravovacích zvyklostí a dalších údajů o jeho těle.

Složení osobního jídelníčku a dodržování několika jednoduchých pravidel vede k dosažení přirozené produkce insulinu a zároveň k obnovení optimální produkce hormonů v našem těle. Díky tomu je možné vytvořit tělu optimální podmínky pro zdravou látkovou výměnu. Tímto způsobem je možné trvale upravit tělesnou hmotnost.

DÍKY PROGRAMU METABOLIC BALANCE® LZE DOCÍLIT...

Snížení tělesné hmotnosti

Pouze díky změně jídelníčku, bez hladovek a půstů, bez konzumace speciálních doplňků stravy, koktejlů a léků, můžete šetrně upravit Vaši tělesnou hmotnost. Se známým jojo efektem, který pozorujeme u mnoha jiných diet, u kterých dochází k rychlému úbytku na váze, se u této metody nasetkáváme. Ten, kdo jednou změnil své stravovací zvyklosti a dosáhl požadované hmotnosti, tak za předpokladu, že i nadále dodržuje několik jednoduchých pravidel, si většinou snadno dosaženou hmotnost udrží.

Vitalita a vysoká výkonnost

Změna stravovacích zvyklostí a s ní spojená stabilizace metabolismu působí příznivě na celkový zdravotní stav a duševní rovnováhu. Fyzická i psychická výkonnost se zvyšuje, zlepšuje se schopnost koncentrace, klienti jsou emocionálně vyrovnanější, odolnější vůči stresu a působí zdravým vitálním dojmem. Již po několika dnech popisují klienti celkový pocit posílení organismu. Pocit plnosti a „lenosti", který mnohé s plným žaludkem provází, ustupuje vitalitě a energii. Procesy látkové výměny mohou být navíc podpořeny přiměřenou pohybovou aktivitou.

Krásná pleť a pevnější kůže

Nejen ženy ocení, že ani přes značnou redukci váhy nedochází k tvorbě vrásek a „záhybů" v obličeji ani jinde na těle. Nezbavují se totiž svalové hmoty, ale především tukových buněk. Pleť zůstává napnutá a krásná.

4 FÁZE PROGRAMU METABOLIC BALANCE®

 • 1. PŘÍPRAVNÁ FÁZE
  V krátké Přípravné fázi probíhá vyplnění osobní údajů, zdravotní anamnézy a odběr krve. Na základě laboratorních výsledků vystaví institut pro každého klienta individuální jídelníček. V této době (dva dny) se tělo připraví na změnu, která se zavedením nového jídelníčku nastane.
 • 2. ÚPRAVNÁ FÁZE
  Během "Přísné" fáze, která trvá nejméně 2 - 4 týdny, změní klient své stravovací návyky, dodržuje několik jednoduchých pravidel a volí potraviny i jejich množství výlučně z předepsaného jídelníčku. V této fázi dochází k intensivní regulaci tělesné hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu.
 • 3. PŘECHODOVÁ FÁZE
  V následné "Odlehčené" přechodové fázi testují klienti opatrně potraviny, které doposud nebyly na jídelníčku. Každý pro sebe volí vhodné potraviny a sleduje přitom, jak tělo na novou situaci reaguje zda se tyto změny nějak odrazí na hmotnosti nebo na zdravotním stavu.
 • 4. UDRŽOVACÍ FÁZE
  „Udržovací" fáze začíná ve chvíli, kdy je klient se svou nově dosaženou hmotností a zdravotním stavem spokojen, a není časově ohraničená. Dodržování zažitých pravidel a nově získaných stravovacích návyků, uvědomělý výběr potravin a začlenění pohybu do života umožní i nadále trvale udržet dosažené úspěchy.

PROGRAM METABOLIC BALANCE® PODPORUJE
TĚLESNÉ I DUŠEVNÍ ZDRAVÍ V MNOHA SMĚRECH

MĚNÍ VÁŠ PŘÍSTUP K JÍDLU

Podporuje zdravé psychologické reakce těla. Vede ke změně přístupu k jídlu a napomáhá potlačovat chuť na nezdravé potraviny.

REGULUJE HMOTNOST

Šetrným způsobem reguluje a optimalizuje tělesnou hmotnost a to jak směrem dolů, tak nahoru, dle potřeb klienta.

PODPORUJE ZDRAVÍ

Podporuje imunitní systém, odlehčuje oběhovému systému a pohybovému ústrojí. Vyrovnává hladinu krevního cukru a inzulínu.

PODPORUJE ORGÁNY

Podporuje zdravou funkci vnitřních orgánů těla - jater, žlučníku, ledvin, tlustého střeva a močového měchýře.

UPRAVUJE TRÁVENÍ

Díky optimálnímu výběru potravin a jejich vhodných kombinací podporuje zdravé zažívání a pravidelné trávení.

PODPORUJE HORMONY

Podporuje hormonální rovnováhu těla. Vyrovnává produkci hormonů. Skvělým řešením pro ženy v menopauze.

ZLEPŠUJE PLEŤ A KŮŽI

Díky detoxikačním účinkům a optimálně nastavenému jídelníčku napomáhá ozdravění pleti a vyhlazení a zpevnění kůže.

PODPORUJE VITALITU

Díky pestrému výběru přirozených bílkovin, tuků a sacharidů s nízkou glykemickou zátěží zvyšuje výkonnost a vitalitu.

CO NENÍ PROGRAM METABOLIC BALANCE®!

Protože se občas stává, že někteří klienti, kteří vstupují do programu Metabolic Balance®, očekávají něco jiného, než program Metabolic Balance® ve skutečnosti je, považuji za velmi důležité zodpovědět i tuto otázku a znovu, opakovaně, upřesnit, co program Metabolic Balance® NENÍ a co JE. Věřím, že díky tomu již nebude docházet k podobným nedorozuměním. Prosím, informace níže čtěte velmi pečlivě.

 • Metabolic Balance® není dieta, která zázračně vyléčí všechny nemoci. Je to stravovací program vhodný pro úpravu hmotnosti, metabolizmu a metabolických poruch, který je schopen podporovat dlouhodobě „vnitřní terén“ našeho těla, tím i jeho správné hormonální a biochemické reakce a jeho imunitní systém.
 • Metabolic Balance® není ani dieta podle krevních skupin nebo dělené stravy. Dieta podle krevních skupin je jen jedním z mnoha faktorů, které patří k základním mechanizmům řízení homeostázy. Pro správné nastavení jídelníčku skutečně nestačí.
 • Metabolic Balance® není ani metabolická typologie, kde je vám určen typ vašeho metabolizmu. Na to je třeba mnohem dražší vyšetření mnoha orgánových systémů.
 • Metabolic Balance® není o užívání léků, nebo potravních doplňků.
 • Metabolic Balance® není ani o pití různých proteinových koktejlů či jiných náhražek skutečného přirozeného jídla.
 • Metabolic Balance® není ani o dovážení krabiček s připraveným jídlem. Jídlo si připravujete sami, na základě seznamu potravin, a nepřeberného množství jejich doporučených kombinací.
 • Nepleťte si Metabolic Balance® s alergologickým vyšetřením, či s vyšetřením na intoleranci jednotlivých potravin, které se provádí na specializovaném pracovišti. Neurčíme vám, na které potraviny máte alergii, neurčíme vám ani které potraviny pro vás nejsou vhodné – určíme vám, které potraviny uvedou vaše tělo do metabolické rovnováhy a jsou pro vaše tělo nutričně nejvhodnější.
 • Metabolic Balance® nemá nic společného se systémy Svět zdraví, Sunkins ani Naturhouse, které využívají ve svém poradenství prodej dalších potravních doplňků – to je zcela jiná firma, se zcela jinou filosofií a přístupem ke klientům.
 • Metabolic Balance® nejsou ani produkty firmy Herbalife.

 • Program Metabolic Balance® je lékaři a vědci vyvinutý program pro úpravu metabolizmu a metabolických poruch a následné udržení metabolické rovnováhy. Díky tomu lze velmi snadno a zdravě zhubnout a také dlouhodobě podporovat své zdraví.
 • V jídelních plánech Metabolic Balance® se využívají pouze přirozené potraviny bez éček, potraviny co nejméně průmyslově zpracované, které lze běžně sehnat v našich obchodech.
 • Princip Metabolic Balance® spočívá především v jedinečném výběru a kombinacích přirozených potravin, které navíc udržují nízkou a stabilní hladinu krevního cukru a inzulínu a tím přivádějí náš metabolizmus zpět do rovnováhy.
 • Na základě vašich aktuálních krevních laboratorních výsledků lze velmi dobře odhadnout jak funguje vaše tělo zevnitř, co mu schází, čeho má naopak příliš, jak fungují některé jeho orgánové systémy, které potraviny jeho stav zhoršují, a které mají potenciál vnitřní prostředí těla podpořit a jeho stav vylepšit.
 • Jídelní plány jsou tedy jakousi optimální PALIVOVOU SMĚSÍ pro vaše tělo.

A pokud je vám něco nejasné, raději se zeptejte. Tím předejte mnohým nedorozuměním či svému zklamání. 


PODÍVEJTE SE NA REFERENCE

POSLEDNÍ ČLÁNKY BLOGU

Metabolicky vstřícná strava je mojí dlouholetou profesí a zároveň i velkou vášní. Baví mě inspirovat druhé lidi, baví mě sdílet své profesní i osobní zkušenosti právě s tímto způsobem stravování a proto jsem začala psát i tento blog. Mnohé z článku najdete i na mých původních dalších stránkách www.vitalnienegie.cz. Tam najdete také mnohé metabolicky vstřícné recepty a i sekci ČASTÉ DOTAZY, kde se dozvíte mnohé další informace.

Strava a hubnutí v menopauze

Vliv stravy na hubnutí a prožívání období menopauzy + časopis MY50 ke stažení

V květnu 2020 jsem měla příležitost publikovat článek na téma vlivu stravy na období menopauzy v časopisu…

Celý článek

Zajistí nám program Metabolic Balance® dostatek kalorií?

Je redukční fáze v programu Metabolic Balance® bezpečná? Nemůže nižší příjem kalorií poškodit naše zdraví? Jíme dostatek…

Celý článek
Jak se otužovat - moje zkušenosti s otužováním

Jak se začít otužovat - vstupování do vody

Často se mě ptáte, když vidíte, jak se i během zimy nořím do ledové vody, jak s…

Celý článek
Dýchání podle Wim Hof Method - 3 kola

Dýchání podle Wim Hof Method - Breathing Mantra (3 kola)

V tomto videu jsem si připravila praktickou ukázku dýchání podle metody Wima Hofa. Ukáži vám, jak již…

Celý článek

KONTAKT

Cítíte se z těchto informací zmatení? Nedozvěděli jste se vše, co by vás zajímalo? Ráda vám vše vysvětlím. Můžeme si domluvit konzultaci on-line, tedy přes telefon, skype, facetime nebo osobně, v mé v poradně. 

MOBIL: +420 605 058 432