Reference na program Metabolic Balance®

Jak to vidí moji skuteční klienti?

SKUTEČNÉ REFERENCE KLIENTŮ, KTEŘÍ ABSOLVOVALI PROGRAM
METABOLIC BALANCE®

0
spokojeným klientům
jsem již pomohla projít úspěšně programem Metabolic Balance®, zhubnout celkem více jak 12.000 kg, porozumět potřebám svého těla a naučit se jim vycházet dlouhodobě vstříc. Přečtěte si jejich reference...
Lucie Bílá - povídání s životě a stravě podle Metabolic Balance®
Dlouhou dobu jsem hledala nějaký pro mě vhodný systém stravování, který by mi dlouhodobě vyhovoval a nebyl jen „na chvíli“, ale „napořád“. Cvičení je jedna věc, ale tím základem, od kterého se to, jak se cítíme a vypadáme, odvíjí, je podle mě správně nastavená strava. To je prostě základ. Znám spoustu „kulaťoučkých“ lidí, kteří jsou v posilovně skoro každý den, ale potom se odmění dvěma hamburgery a diví se, že se nic nemění! A já jsem opravdu dlouhou dobu hledala něco, co by mi „sedlo“ a v čem bych se cítila dobře. Zkusila jsem toho v minulosti opravdu hodně – např. krabičkovou dietu, pila jsem ovocné šťávy, vyzkoušela jsem i dietu, kdy jíte jenom takové ty různé polévky ze sáčku a pijete různé koktejly z pytlíku. Vždy jsem ale cítila, že to pro mě moc není, že je to pro mě nepřirozené. Vím, že pro někoho tohle funguje a já to určitě nechci nijak odsuzovat, ale pro mě to bylo tak moc nepřirozené, že mi to prostě nevyhovovalo. Já mám totiž ráda, když jdou věci dělat přirozeným způsobem. No a v létě 2013 jsem se setkala u jedné své známé s výsledky programu Metabolic Balance®, které mě už tenkrát tak neskutečně nadchly, že jsem to chtěla zažít i na svém vlastním těle. A musím říci, že stravování podle Metabolic Balance® principů je pro mě něco tak přirozeného a navíc i příjemného, že se v tom cítím moc dobře. Je fajn, že nemám vůbec hlad, a líbí se mi, že jím přirozené potraviny a že každé jídlo je pro mě takový krásný rituál. Na Metabolic Balance® také oceňuji, že mi poskytuje jasný řád a bezpečné mantinely, ve kterých, když se se stravou pohybuji, mi je prostě moc dobře. A víš, Barunko, jaké jsou mé dvě nejoblíbenější věty? „Udržuj řád a řád udrží tebe“ a „Starej se o své tělo a tělo se postará o tebe“. A proto mám ráda Metabolic Balance®, protože symbolizuje ten řád, který je z mého pohledu hodně důležitý. Je příjemné mít nějaké rituály, nad kterými už nemusím přemýšlet. Všechno se tím zjednoduší a navíc mám díky Metabolic Balance® jistotu, že dávám svému tělu to, co skutečně potřebuje, že mu dávám to, co mu skutečně dělá moc dobře.
Celé krásné povídání s Lucií Bílou o životě a Metabolic Balance® si můžete přečíst zde>>>
Lucie BíláZpěvačka
Reference Metabolic balance
Měla jsem poslední rok vleklé zdravotní potíže a tak jsem zkoušela všechno možné, jak je překonat. Viděla jsem na jedné své známé výsledek programu Metabolic balance®, jak rozkvetla a zbavila se únavy . A to jsem si přála také. Díky programu jsem se vrátila do své velikosti, můj zdravotní stav se o sto procent zlepšil, zase po létech dobře v noci spím a necítím tu věčnou únavu. Vyhovuje mi stravovat se jednoduše, bez nějakých chuťových excesů s vědomím toho, že tím svému tělu pomáhám. Už pár kamarádům jsem, po té co mě viděli, musela dát telefon na Báru, ale jen u některých vím, jak se jim vede dodržovat Metabolic balance®. Tam kde je vůle a motivace vidím ty úžasné výsledky. Já jsem pro Báru byla asi ten „neposedný“ klient, který není schopen si ani domluvit osobní schůzku, protože můj program je opravdu nabitý a špatně předvídatelný, ale o to víc si užívám, když mi po mém zoufalém telefonátu s mnoha otázkami, pošle vyčerpávající email. Jsem pilnou čtenářkou jejich stránek www.vitalnienergie.cz. „Miluju svůj život a moje tělo je auto, které mě jím vozí a protože už jiné mít v tomhle životě nebudu, chci do něj dávat jen to nejlepší palivo a starat se o něj tak, aby mi v co nejlepším zdraví dosloužilo.“
Celý rozhovor s Janou Paulovou na téma Co mi přinesl program Metabolic balance® najdete zde>>>
Jana Paulováherečka
Reference Metabolic Balance
"Během 4 měsíců jsem ztratila více než 12 kg a měřitelně zmenšila objem mého těla o minimálně 2 konfekční velikosti!"
Vyzkoušela jsem již XY různých stravovacích doporučení, ale návrat k vyšší váze byl neodvratný, ať jsem dělala, co jsem dělala, stále jsem přibírala. Měla jsem vysoký tlak, atopický ekzém, bolesti kloubů. A pak tu byl životní milník – mé padesáté narozeniny. Před programem Metabolic Balance jsem vyzkoušela téměř všechno, co kolem mě prošlo: výživového poradce, low-carb stravování, různé druhy diet včetně keto diety – vše s krátkodobými efekty a následným jo-jo efektem. Když jsem s Metabolic Balance začínala, doufala jsem, že tentokrát to bude jiné, i když mé předchozí zkušenosti mě příliš nepovzbuzovaly. Výsledek byl nad mé očekávání! Během 4 měsíců jsem ztratila více než 12 kg a měřitelně zmenšila objem mého těla o minimálně 2 konfekční velikosti. Před programem jsem bojovala také s dlouhodobou únavou a nedostatečnou energií, ale Metabolic Balance mi přinesl značné pozitivní změny v celkové energii. V dnešní době je těžké rozlišit kvalitu v nabídce různých programů, ale Metabolic Balance je nepochybně zárukou úspěchu, a s Bárou a jejím osobním přístupem se stává ještě silnějším a efektivnějším. Bez její podpory by to bylo rozhodně složitější.
Celý příběh Markéty si můžete přečíst na blogu zde>>.
Markéta K.Klientka - 50 let
Hubnutí a proměna s Metabolic Balance
„O programu Metabolic Balance® jsem se dozvěděla do své kolegyně a kamarádky Veroniky. Vzhledem k tomu, že jsem za celý svůj život vyzkoušela bezpočet různých diet (možných i nemožných), všelijaké podpůrné prostředky, doplňky stravy, výživové programy (i pod dohledem lékaře), neměla jsem příliš velká očekávání. I přes moji velkou snahu nic nefungovalo a hlavně mi to nedávalo smysl. U Metabolic Balance® jsem si také někde uvnitř sebe myslela, že se asi zase jedná o další ze stravovacích dietních programů, který má z cíl z klientů jen „vytáhnout peníze“. Objednala jsem se tedy na úvodní konzultaci u výživové poradkyně, která pracuje s programem Metabolic Balance®, Báry Wolfové Balcarové, ke které chodila i moje spokojená kamarádka Veronika. Na této úvodní konzultaci jsem s překvapením zjistila, že se nejedná jen o dietu zaměřenou na hubnutí, ale primárně o nastartování metabolizmu, podporu a zlepšení zdravotního stavu, o což mi šlo nejvíce. Měla jsem ale velkou obavu, že takovou změnu životního stylu nezvládnu. Celý měsíc jsem se rozhodovala, zda do toho jít. Nakonec jsem si řekla, že tohle bude už můj poslední pokus.

A světe div se – vyšlo to! Nejen, že se mi výrazně zlepšil můj zdravotní stav, ale po mnoha letech bezvýsledného snažení, jsem konečně začala i hubnout. Přišlo mi to naprosto neuvěřitelné!!!

Můj vysoký krevní tlak šel dolů, problémy se žaludkem jsou pryč, štítná žláza je již také v pořádku a dokonce se mi zlepšila i kapacita plic. Mám totiž CHOPN ve 2.fázi (závažná chronická obstrukční plicní nemoc, kde se jedná o omezený průtok vzduchu v průduškách, která není plně reverzibilní a vzniká na podkladě abnormální zánětlivé reakce na škodlivé látky a plyny ve vdechovaném vzduchu.). Tady mi hodně pomohla také Wim Hof Method s nořením do ledu, ke které mě Bára přivedla. Jedná se o speciální dechové a otužovací techniky podle „ledového muže“, Wima Hofa. Nejenom že tyto techniky podporují metabolizmus a s tím i spalování tuků a hubnutí, ale pomáhají mi být odolnější fyzicky i psychicky. O zvýšení kapacity mých plic ani nemluvě 👍. WHM je pro mě takové duchovní a psychické očištění…

Vlastně to celé ale nebylo zas až tak těžké (vzhledem k tomu, že jsem před tím skoro nejedla 😉) – výběr pro mě vhodných potravin ve správných kombinacích a gramážích stanovený podle laboratorních odběrů přesně pro mé tělo, dodržování 8 pravidel Metabolic Balance®, pravidelný režim v jídle a výběr čerstvých potravin – to vše dělalo a i nadále dělá zázraky. Nutno říct, že bez Báry a její úžasné intenzivní podpory při osobních i telefonických konzultacích, na sociálních sítích a e-mailu, bych to asi nezvládla. Byla a je pro mě velkou oporou a inspirací.

Celý příběh i s dalšími fotografiemi najdete na zde na blogu.

Ivana Schneiderováklientka - 57 let
Romana_metabolic_balance
Ráda bych předala svůj optimismus všem, kteří se rozhodují jestli jít nebo nejít do MB programu 🙂 Stačí třetina roku a je z vás někdo úplně jiný. Mé vstupní hodnoty byly: věk - 28 let, výška 171 cm, startovní váha 97,7 kg!!!, můj první cíl 75 kg. A dnes, po 114 dnech v programu Metabolic balance: váha - 79,5 kg, více jak 14 cm v pase pryč, nespočet komplimentů, výborná nálada, a to vše bez hladu a návalů chutí. Cíl jsem si posunula na 70 kg a už se těším na léto fo plavek. Pokud vás zajímá celý můj příběh s programem Metabolic balance, najdete ho v referencích na www.vitalnienergie.cz.
Romana KantorkováObchod a podpora klientů
Reference Metabolic balance
Chci Vám moc poděkovat za Vaše služby, systém či jak to nazvat, Metabolic balance je prostě „boží“! Objevila jsem nový životní styl! Nejen, že se mi podařilo zhubnout, ale taky najít návod, jak si váhu udržet. Musím přiznat, že začátky byly těžké. Ano, měla jsem hlad, ale po prvním týdnu se to začalo „poddávat“. Dnes si již nedovedu představit jiný způsob stravování. Dříve jsem vždy bojovala s tím, jak potraviny zkombinovat, aby to bylo správně. Díky programu metabolic balance jsem se to naučila.

Další věcí, kterou jsem díky programu metabolic balance objevila jsou nové chutě, zní to divně, ale dříve bych některé z doporučených potravin nevzala do úst, dnes jsou pro mě „božskou manou“ a navíc se mé chutě vytříbily, zbystřily nebo jak to říct… jsou mnohem citlivější. Bála jsem se, že některým potravinám a jídlům budu mít problém odolat, ale tyto mi dnes nic neříkají. Mám pocit, že čím je potravina více chemicky a podobně upravena, tím méně mi chutná, je to nějak moc překombinované. Vlastně jsem zjistila, že čím jednodušší a přírozenější potravina je, tím více mi chutná.

A další velmi podstatná věc, nerada vařím, proto vyvstaly obavy z chystání jídel a znovu milé překvapení, příprava dle MB mi nezabere více jak půl hodiny denně.. protože potraviny zpracovávám jen minimálně, aby nedošlo k jejich znehodnocení. Takže závěrem musím zhodnotit celý program MB jen pozitivně. Důležité je nenechat se ze začátku odradit, překonat první týden, dva a pak už to jde samo…a nebudete s tím chtít přestat!

Simona HorákováKlient
Reference na program Metabolic Balance
Milá Báro, tímto dopisem Vám chci velmi poděkovat za veškerou péči, podporu, rady a tipy na cestě programem Metabolic Balance. Vždy jste velmi milá, vstřícná a profesionální. Na konzultace k Vám se vždycky těším, jako bych šla za kamarádkou, podělit se o radost, kterou mi program přináší. Zároveň mám potřebu napsat jak to všechno bylo a co cítím...

Je mi 53 let a od porodu druhého syna jsem bojovala s váhou, snažila jsem se najít způsob zdravého stravování, ale moc se mi to nedařilo (naposledy před 5 lety jídelníček od výživové poradkyně). Ano, zhubla jsem, ale postupně se mi váha částečně vrátila i když jsem se stále snažila jíst ,,zdravě", teď vím, že jsem vlastně vůbec nic nevěděla a pěkně se v tom plácala 😉.

Přesně před rokem jsem měla úraz kolene a závěr lékaře mě šokoval (přesto, že jsem to tušila, ale tak brzy?) ,,Kolena jsou zničená, pomůže jenom železo!“

Bylo to pro mě naprosto nepřijatelné a musela jsem něco udělat. Sedla jsem k počítači a hledala, ani jsem vlastně nevím CO. Proklikala jsem se až na Centrum trvalého zdraví Cordeus, kde mě zaujal týdenní detox, a tak jsem se pustila do čtení. Jak jsem postupně pročítala webové stránky objevila jsem Metabolic Balance. Program mě velmi zaujal, byl prostě jiný.

Několik dní jsem hltala všechny dostupné informace. Měsíc jsem zkusila obecné zásady z eBooku 9 tipů jak upravit svoji váhu a zhubla 6 kg. Najednou jsem měla jasno, chtěla jsem být zdravá a cítila jsem, že právě tohle je ta správná cesta.

Nějaké obavy jsem přesto měla – co budu jíst, kde to vezmu, jaké doplňky mi budou nabízeny… Dneska už vím, že byly zbytečné, nakupuji jednoduše v místě bydliště nebo na internetu, doporučené doplňky kupuji v lékárně, protože chci. Nemusím vařit přesně podle jídelníčku, ale dám si to, na co mám chuť a to je prostě super.

Vím, že Metabolic Balance je to nejlepší co jsem pro sebe mohla udělat. Konečně mi to dává smysl, všechno do sebe zapadá a efekt je neuvěřitelný, všemi směry, je to jako zázrak. Přitom, jak málo stačí… Asi to tak mělo být, byla jsem konečně připravená a ono to přišlo.

Teď mám za sebou 9 měsíců v programu, zhubla jsem 22 kg (178 cm, původní váha 86 kg, nyní 64 kg, velikost 38) a cítím se velmi dobře.

Jídlo mi od samého začátku moc chutná, nezažila jsem ani žádné hladovění, nebo záchvaty chutí. Objevuji nové způsoby přípravy a kombinace potravin, vždy s vynikajícím výsledkem. Ještě jsem nestihla vyzkoušet všechny recepty a moc se na ně těším.

Téměř hned po zahájení programu jsem cítila změny k lepšímu, lépe jsem spala, přestaly šílené migrény, časem se mi zlepšila pleť, zažívání, vyprazdňování, průběh klimakteria a to nejdůježitější kolena při normálním provozu vůbec nebolí (a to mě bolela obě, od 3 let, po chřipce, téměř pořád).

Teď procházím stabilizační fází, snažím se moc nehřešit, když si výjimečně dám něco mimo plán, není mi vůbec dobře, takže vím, že dodržování programu má pro mě obrovský význam, nechci už existovat bez živé metabolicky vstřícné stravy.

Jsem velmi šťastná, že jsem tento úžasný program objevila a můžu si ve zdraví, plná energie, ještě mnoho let užívat krásy života společně se svým báječným manželem, který mi od začátku fandil a moc mě podporoval. Občas mě mrzí reakce okolí typu ,,ty náš kostlivečku…“, ale netrápím se, mluví z nich závist. Je to přece jenom moje jediné tělo, které mám 😊.

Přála bych všem lidem, aby tohle zažili, aby zjistili, jak můžou sami sebe jednoduše vyléčit a měli energii a chuť žít. To bohužel nepůjde tak, že denně budeme poslouchat jaké mají lidé obrovské problémy... (jsem totiž zdravotní sestra). Občas se mě někdo zeptá a já mám nesmírnou radost, že o tom můžu mluvit a někomu pomoci. Jak s informacemi naloží - to už záleží na každém zvlášť.

Život je prostě krásný! A já díky, díky, díky za vše! Vaše věrná metabolicky vstřícná - Magdalena Trejbalová 😉

Magdaléna TrejbalováZdravotní sestřička
Reference Metabolic balance
Jsem celiak a jím podle programu Metabolic balance® nyní od dubna 2016 a musím říct, že kromě toho, že jsem zhubla velmi snadno z 82 kg na 67 kg, můj metabolický věk se změnil z 55 let na 27 let!!! A celkový počet centimetrů, které jsem zhubla v objemech je 60 cm!!! Teď už mě navíc ani nic nebolí a jsem mnohem aktivnější, takže na jídlo mi už nezbývá tolik myšlenek. A pohled do zrdcadla mě vždy ujistí, že jsem se rozhodla dobře. Cítím se jako nikdy před tím…

Metabolic balance mohu doporučit jako skvělou bezlepkovou stravu každému, kdo má problém s celikaií… Zhubla jsem 15kg za 3 měsíce a je mi neskutečně báječně. A hubnu dál… Program Metabolic balance® mě naučil jíst „královsky“. Naučil mě jíst mnohem pestřeji a zdravěji než kdykoli před tím. Jím mnohem více zeleniny, kterou jsem předtím moc nejedla, naučila jsem se vybírat si kvalitní a hlavně skutečné, čerstvé a přirozené potraviny, a správně je kombinovat, abych neměla obtíže s trávením a měla stále dost energie na to, co mě baví… Metabolic balance je prostě skvělá bezlepková dieta…

Karolína JanovskáKlient (celiakie)
Reference Metabolic balance
Krásný den Báro,

Děkuji za úžasnou proměnu a krásnou památku na ní. Moje reference na program Metabolic balance® nemohou být ani jiné než kladné. Musím říci, že to byla skvělá investice do mého života a do zdraví! Konečně jsem našla něco, co opravdu funguje! Tohle fakt není dieta, ale životní styl, který mě neuvěřitelně baví a nikdy bych nevěřila, že mi tak radikálně změní život! Je mi neuvěřitelně dobře!

Od počátku programu Metabolic balance® jsem zhubla neuvěřitelných 33 kg a zmenšila se na měřených obvodech celkového počtu centimetrů o 100 cm!!!! Můj cíl byl zhubnout 25 kg a a do programu jsem vstoupila 13.6.2016. nyní mám 33 kg dole a jsem nadšená. Metabolic balance® opravdu funguje! Musí se ale dodržovat. Já osobně mohu program Meabolic balance® všem jen vřele doporučit – vyplatí se do toho jít. Ještě jednou děkuji za podporu, recepty, rady a optimismus s jakým jsi mi otevřela oči… NIKDY TO NEVZDÁVEJ, PROHRAJE JEN TEN KDO ZTRATÍ NADĚJI !!! Přeji jen to dobré…

Naděžda ChroustováKlient
Reference Metabolic Balance
Milá paní Báro, brzy to bude rok od doby, kdy jsem se díky Vám zapojila do kurzu metabolic balance, a touto cestou bych Vám ráda chtěla poděkovat. Především za Váš čas, cenné informace, motivaci a provázení a odpovědi na mé otázky. Tento rok se mnohe změnilo, svou váhu si stále udržuji, a i když občas hřeším, ráda se navracím k mým doporučeným potravinám, protože se s nimi cítím lépe. Mám více energie, což by i můj hlavní cíl, jsem celkově mnohem aktivnější a této změny si všímá i mé blízké okolí. Děkuji Vám za můj nový pohled na život! Milá Báro, přeji Vám a Vaší rodině šťastné vánoce a v Novém roce hodně zdraví, síly a spoustu nových spokojených klientů.
Linda K.Klient
Reference Metabolic Balance
Dobrý den, moc Vám ještě jednou děkuji. Váhu si stále držím, snažím se dodržovat Vaše doporučení, cítím se skvěle a hlavně mají lékaři ze mě radost, na tlak již ani neberu léky, pouze na srdíčko (mám vrozenou menší srdeční vadu). Také kloubům Metabolic balance velmi prospěl, pravidelně cvičím a chodím plavat. Mám teď poměrně hodně práce, ale tento víkend mám u sebe vnučku a pečeme na vánoce. Koupila jsem si knížku Sladkosti bez výčitek Od Tatiany Jelínek a tam jsem našla i vhodné metabolic balance recepty na vánoční cukroví. Je jasné, že spolu pečeme i její klasiku, ale i tam jsem použila zdravější verze a jí to chutná a je zajímavé, že recepty, kde není cukr (nebo jen kokosový cukr) jí také chutnají. Tak jsem ráda, že jí předávám i tyto nové zkušenosti. Přeji Vám pohodový a krásný adventní čas a vše nejlepší a hodně štěstí, lásky a spokojenosti Vám i celé rodině v roce 2017,
Zuzana V.Klient
Reference Metabolic Balance
Na těchto stránkách asi není potřeba někoho motivovat, protože ten, kdo se do programu přihlásil, už má jistě v hlavě uklizeno a má i svůj velký cíl. Ale cítím jako svou povinnost poděkovat za ten zázrak, který se mi stal za posledních 9 týdnů. Moje potíže s váhou začaly už před 25 lety. K soustavnému stresu z podnikání jsem přidala ještě velké kotrmelce v osobním životě a výsledkem byly žaludeční vředy a poté ještě nekontrolovatelné přibírání na váze. Posledních 10 let jsem se velkou silou vrhla i na zdravou výživu. Pořady jako: „Pod pokličkou“ nebo „Jste to co jíte“ se společně s dostupnou literaturou o detoxikaci organismu a další tiskoviny, staly mojí nedílnou součástí. Ale moje tělo tvrdošíjně přibíralo svojí rychlostí 2 kg ročně. Svěřila jsem se do rukou odborníkům a v mém podání asi již znáte výsledek. Opět 2 kg plus, ale nikoliv za rok, ale již za 3 měsíce. Byl mi vytknut stres a noční směny.

Až letos na jaře jsem se doslechla o hubnoucím programu Metabolic balance. Po svých zkušenostech jsem dlouho váhala a v létě jsem získaný kontakt šla hledat na internetu. A nyní už asi tušíte. Tento program a hlavně Bára mi vysvětlila jak s noční směnou. Stres jsme vlastně ani nějak nemuseli řešit, k mojí práci a mojí osobě prostě tak nějak patří. Konečně jsem zúročila poznatky o zdravé výživě, protože úpravy jídelníčku byly minimální.

Největší má obava, co budou dělat zaléčené žaludeční vředy, kterým jsem dávala něco malého pravidelně každé 2 až 3 hodiny, se nenaplnila. A při dodržení jednoduchých pravidel z mého velkého tvrdého břicha doslova sjel zbytnělý tuk. Včera jsem k večeři sháněla něco, na co bych dala sůl, protože jsem cítila, že ji prostě potřebuji doplnit a ozval se manžel: „Tak si skoč nahoru do lesa ke krmelci, hubeňoure!“ … prostě jak říkám: „ZÁZRAK“! BÁRO, FUNGUJE TO! BÁRO, DÍKY!

Lenka K.Klient
Reference Metabolic Balance
Dobrý den, v průběhu sedmnácti let manželství jsem přibral 28 kilo. Při bilancování po Novém roce jsem dospěl k závěru, že se chci dostat zpět na svou svatební váhu. Začal jsem na začátku postu (polovina února), protože nějaká logika v myšlení našich předků být musela … Na Metabolic balance mi vyhovuje, že se nemusím pořád zabývat jídlem. Jím třikrát denně a stačí to. Opustil jsem výrobky z bílé mouky, cukry a alkohol jako převlečený cukr. Jím věci, které jsem nikdy nejedl a objevil jsem nové chutě. Hubne mi to samo a nemám návaly vlčího hladu. Hubnu na místech, kde jsem nikdy nezhubl. Za čtyři měsíce jsem ztratil přes 18 kilo a už jsem musel vyměnit celý šatník s výjimkou ponožek… A nakonec bonus, moje žena zhubla 11 kilo, protože začala jíst podobně jako já a svou svatební váhu už skoro má! Díky
Adam RakovskýPrávník
Matěj Balcar - Metabolic balance
Už od malinka jsem měl moc rád jídlo. V praxi to znamenalo, že jsem jedl víc, než bylo zdrávo a jen to, co můj mlsný jazyk chtěl. Dvě čokolády denně, balíček bonbonů za cestu metrem, chipsy na každé oslavě, cola, maso, smažené, to všechno bylo mým denním chlebem. Zprvu to bylo fajn. Jedl jsem, co mi chutnalo, užíval si a utrácel kapesné za dobroty. Jenže pak přišlo to, co zákonitě přijít muselo. Měkké břicho, ženský hrudník, druhá brada a pěkně udělané tváře na sebe nenechali dlouho čekat. Z hezkého a sebevědomého klučiny vyrostl oplácaný puberťák bez sebedůvěry, který jako třešničku na dort svých stravovacích návyků přidal alkohol. Neúspěch u holek v kombinaci s akné a pošramoceným vztahem k sobě samému, jen prohlubovaly můj začarovaný kruh. Uvízl jsem v řetězci dobrot, faldů a smutných nálad. Dlouho jsem hledal východisko, jak z téhle situace ven. Pokoušel jsem se sportovat, chodil jsem po horách a zvedal činky. Mé občasné úbytky na váze a pokusy o formování těla ale byly vždycky ty tam, sotvaže jsem si dovolil byť na týden vysadit.

Nakonec se mi řešení zjevilo v podobě mé mámy, Báry, která začala s programem metabolic balance. Jako skeptický gymnazista jsem se nejdřív na její nové způsoby díval s posměšným úšklebkem a skrz prsty. Po nějakém roce a půl jsem si ale uvědomil, jak moje máma začala kvést. Omládla o deset let, ztratila patnáct kilo a přitom jsem si nevšiml, že by se poslední měsíce nějak viditelně omezovala. Na výletech si s námi dala pivo, doma čokoládu a sem tam i nějaký ten dezert. Hlavní změna nastala ale v jejím běžném stravování a vůbec v celém přístupu k jídlu. Máminy úspěchy spolu s pohledem na trojciferné číslo na váze nakonec zapříčinili, že jsem sklopil oči, potlačil ego a šel jsem ten její systém vyzkoušet. Výsledky byly ohromující!

Během krátké doby jsem výrazně zhubnul, měkké části se proměnily ve svalovinu a moje oči, jakoby zase chytily jiskru. Sebevědomí toho malého kluka bylo zpátky a já se začal cítit jako nový člověk. Postupem času se navíc ukázalo, že vstoupení do programu metabolic balance mě pomohlo zbavit se chuti na nezdravá jídla, a přitom mi umožnilo dopřávat si drobných neřestí, jakými je třeba pulitr plzeňského. Od mé proměny uplynulo již několik let a já si jí nemohu vynachválit.

Systém starání se o sebe, předcházení nemocí a jakéhosi uvědomění si, že většina lidí se stará lépe o své auto, než o sebe, mě nakonec vedla navzdory naprosto rozdílné profesi k tomu, abych zkusil pomáhat spolu s mámou otevírat oči druhým a nabídnout jim moje zkušenosti a nadšení ze zdravého žití.

Máte-li tedy zájem začít novou životní etapu, neváhejte a ozvěte se jí! Jsem si jistý, že společně najdete cestu, jak vám vrátit zdraví a radost ze života!

BcA. Matěj BalcarRežisér
Zpočátku jsem očekávala jen to, že zhubnu a budu „štíhlá holka“. Po spoustě diet a zdravém stravování jsem pokaždé něco zhubla, ale dlouhodobě jsem u žádného stravování nevydržela. MB jsem již zkusila v létě, kdy jsem si objednala 28 denní program „Krásní do plavek za 28 dní“ a „Metabolickou kuchařku“. Začala jsem si osvojovat základní pravidla programu Metabolic balance® a celkem mi to vyhovovalo i přes to, že jsem byla zvyklá předtím jíst 5x denně. Ale nebyla bych to já, abych se nakonec nerozhodla pro laboratorní testy a Metabolic balance® ON-LINE. Vždyť už jsem toho zkusila tolik, tak přece něco zabrat musí.

Nezhubla jsem přes noc. Ale postupem času jsem se dostala do stádia, že nedržím dietu, ale tento způsob stravování se stává mým životním stylem, který mi začal naprosto vyhovovat. Jedla jsem sice celkem zdravě i před Metabolic balance®. V mém jídelníčku byla spousta zeleniny, bílkovin a zdravých příloh minimum. Jen jsem špatně kombinovala potraviny a v jídle jsem neměla pouze jednu bílkovinu, ale více a ještě k tomu jen jednou za den.

Potraviny v mém jídelním plánu mi vyhovují. Po každém jídle se cítím lehce, netlačí mě jídlo v žaludku, nepálí mě žáha a pravidelně se vyprazdňuji. Samozřejmě nejsem stoprocentní a občas zakousnu i něco, co v mém metabolickém plánu opravdu není. Ale jsem moc spokojená. Vyhovuje mi kontakt s mojí poradkyní Bárou a snažím se „zuby nehty“ držet jejích rad. Bára je mým velkým vzorem. A díky členské sekci mám pocit, že už jsme vlastně takové staré známé, protože si jí dost často pouštím na videu a opakuji si tím pořád dokola spoustu dalších informací, které se váží k programu Metabolic balance® a jinde nejsou uvedeny.

(Alenka hubne v programu Metabolic Balance on-line, tedy na dálku...)

Za přínosy považuji nové recepty na moc dobrá a zároveň zdravá a vyvážená jídla. Ráda si čtu úspěchy, kterých dosáhly jiné „metaboličky“ a dokonce i „metabolici“. Doufám, že budu také tak úspěšná. A především mi Metabolic balance® pomáhá nejen při změně mého těla, ale i mého nitra. Psychicky se totiž cítím fajn a moje tělo se mění k lepšímu. Nezhubla jsem zatím žádné hromady tuku (za dva měsíce 4 kg), ale moje tělo se pomalu mění. V obličeji jsem pohublá a nedělá to jen krátký účes☺. Zmenšila jsem se v ramenou, no pravda….i prsa mám menší. V pase a v bocích jsem užší o 7 centimetrů. Jsem spokojená a nevzdávám to. Abych náhodou na něco nezapomněla, tak se tak se vracím do členské sekce poslechnout si rady naší Báry.

Za sebe musím říci, že bych program Metabolic balance® doporučila každému, kdo chce měnit své tělo a svoji stravu. Okolí si již všimlo mé změny, tak jsem některé známé odkázala, aby si o programu Metabolic balance® přečetli…

Milá Báro, moc děkuji za vše, co jste pro nás sepsala, za Vaše rady, recepty a hlavně podporu.

Mgr. Bc. Alena HampejsováZástupce ředitele SZŠ a SMŠ Teplice
Jarka - reference na program metabolic balance
Dobrý den, Báro.

Moc děkuji, za to, že jsem se mohla zúčastnit programu metabolic balance a poznat jeho účinky na vlastní kůži. Před tím to byl pro mne dost hrozný rok, naskakovaly kila, návaly, pocení, deprese…

Prostě jsem prožívala hrozné stavy v průběhu přechodu. Snažila jsem se sice jíst zdravě, 3x týdně cvičit a každý den jsem chodila na dlouhé procházky s psíkem. Zkoušela jsem také dietu s poradcem ve Zdravém světě. Přesto se nelepšil ani zdravotní stav, ani váha a deprese byly mnohem horší. Tohle vše se změnilo v metabolic balance.

Přemluvila mě kamarádka, která o programu metabolic balance věděla, abych tento způsob stravování ještě zkusila u vás. Upřímně – už jsem moc nevěřila, že by mi to mohlo pomoci, ale zkusila jsem to.

O to větší bylo moje překvapení, když už po prvním týdnu jsem se cítila zdravotně mnohem lépe a i kila začala záhadně ubývat, a to bez návalu hladu a chutí . Po 14dnech zmizely návaly, pocení, a na přechod jsem naprosto zapomněla. Dostavila se i ta popisovaná vitalita, chuť zase aktivně žít, neschovávat se před lidmi a deprese??? Ty někam zmizely, ani nevím jak.

Doporučený jídelníček podle potřeb mého těla mi naprosto vyhovuje, všechny potíže s dřívějška jsou zázračně pryč. A vše, co jsem od vás četla i viděla ve videích, je prostě pravda. Díky vaší on-line sekci a jejím doprovodným lekcím s videi, jsem byla vždy dopředu na vše připravená. Realita rozhodně předčila moje očekávání ve všem. Ještě ted jsem z průběhu ohromena.

Díky vám, Báro a programu metabolic balance se mi vrátilo zdravé sebevědomí, dobrá nálada a vymizely zdravotní problémy, jako např. vysoká hladina cukru, vyšší cholesterol a chronický zánět… a jako třešinka na dortu mi ubyly 2 konfekční velikosti, zmizelo 14kg přesně tam, kde jsem potřebovala – viz. foto. A tu změnu (nejen vizualní) nevnímám jen já a moje rodina, ale spousty dalších nezúčastněných lidí…

Beru program metabolic balance nikoli jako dietu, ale jako nový životní styl! A velmi ho všem doporučuji.

A verze on-line programu – tedy absolvování programu na dálku? Pro mne to byla ohromná výhoda. Vše jsem dostala v písemné podobě, k tomu spousty doprovodných videí a možnost pravidelné komunikace s vámi. Na každou otázku, jsem obratem dostala odpověď. A k tomu všemu jsem nemusela stíhat pravidelné schůzky s poradcem, mám totiž náročnou práci a neměla bych často možnost se na schůzku uvolnit. V neposlední řadě mi moc vyhovovalo, že se nikde nesvlíkám a měřím a vážím pravidelně jen já sama sebe.

V současné době jsem se sebou spokojena a z programu metabolic balance jsem nadšená a do budoucna zvažuji, že se zúčastním i nějakého vašeho kuchařského kurzu, protože chci poznat ty báječně pozitivní lidičky, co to se mnou vydrželi a nakopli mně zpátky do aktivního života.

Moc Vám Děkuji. Jarka

Jarka KuchyňkováKlient
Marie zhubla 20 kg a 24 cm v pase s programem metabolic balance®. V programu metabolic balance vám připravíme váš osobní jídelní plán na základě vašich laboratorních hodnot a zdravotní anamnézy. Strava pro zdravý metabolizmus, hubnutí a extra energii.
Paní Marie zhubla 20 kg a 24 cm v pase za necelý půl rok – to je krásný výsledek. Na naší poslední konzultaci mi přinesla na rozloučenou 2 fotografie, jednu „před“ a druhou „po“ metabolic balance®. "Jaké bylo moje očekávání? Že se dozvím něco nového, zaručeného, co funguje. Přání? Shodit 20 kg, být plná energie a duševní síly. A jaká je realita? Dozvěděla jsem se mnoho nového, naučila jsem se naslouchat svému tělu, být k němu šetrnější…. Očekávání i přání se naplnila, až přeplnila, mám totiž o 23 kg po 4 měsících méně, a to bez dřiny a odříkání. A v pase minus 24 cm! S kvalitou poradenství Báry jsem byla spokojena opravdu maximálně.************* A program metabolic balance® bych jednoznačně doporučila každému... Celý její příběh a fotky si můžete přečíst na mém druhém webu. Stačí zkopírovat odkaz do prohlížeče: http://www.vitalnienergie.cz/zhubla-jsem-20-kg-a-24-cm-v-pase-diky-programu-metabolic-balance/
Marie NováKlient
Reference Metabolic Balance
Za pár let mi bude 70 let a jsem věčná dietářka, což není nejlepší východisko pro hubnutí. Celý svůj dlouhý život (cca od 16 let, kdy jsem vážila něco málo pod 70 kg) buď držím dietu, nebo tloustnu. Někdy po šedesátce jsem se na to trochu vykašlala, řekla jsem si, že už tak moc nezáleží na tom, jak vypadám, že je důležitější, abych byla zdravá. Hodně jsem se pohybovala, jedla dle svého názoru zdravě a… pomalu přibírala. Na váhu jsem radši nelezla. Trest časem přišel: při kontrole mi byl zjištěn dost vysoký cholesterol a leccos další nebylo v pořádku. A váha se blížila k devadesátce (měřím 170 cm). Začala jsem zoufale pátrat, jak by se ještě dalo zhubnout, protože už jsem neúspěšně zkusila skoro vše. A jako to dopadlo se dočtete dál...

V té době jsem při internetovém pátrání narazila na zkušenosti klientů s programem Metabolic Balance® a zjistila, o co jde a dost mě to vyděsilo. Jíst jen 3x denně? A žádné přílohy, pořád jen žitný chleba?! A tak malé porce? To se prostě nedá vydržet. A co jako potom? Zas to všechno přiberu jako vždy? Kašlu na to! Jenže červíček hlodal…

Pak přišlo povánoční vážení: další 2 kg navíc! No tak jsem se do toho dala, víc než hladu jsem se totiž bála nemocí.

Začátky byly těžké, ale nikoliv nepřekonatelné. A velmi brzy se začaly dít zázraky. Kila začala odpadávat rychleji než kdy v minulosti. To mě tak nadchlo, že jsem všechna úskalí vydržela a jedu dál.

Podle svého osobního jídelního plánu už jím téměř 3 měsíce, což na kila znamená -13 kg a -14 cm v pase a snížení opravdu vysoké hladiny cholesterolu k normě, aktuálně bez léků. Mám daleko více energie, která mi dříve chyběla. Myslím, že výsledky mluví za všechno.

Metabolic Balance® pro mě však zdaleka neznamená jen nějaké odříkání. Většina jídel mně tak moc chutná, že mám často pocit, že vlastně mlsám. A nemám chutě na sladké! Něco dříve nepředstavitelného. Vlastně mám dojem, že sladkostí mám dost: ovoce po jídle mi ho totiž krásně nahradí.

A na závěr jedno přiznání: o Velikonocích měla moje strava hodně daleko k mému rozpisu, bohužel, nebylo to tak úplně plánované. Po pěti dnech jsem se zvážila a váha byla stejná jako před svátky! Neuvěřitelné. Ale už to nechci pokoušet, velmi ráda jsem se vrátila ke svému metabolickému stravování, nebylo mi totiž z toho hodování nejlépe.

Takže za mě jednoznačně doporučuji metabolické stravování a rovněž moji skvělou poradkyni Báru Balcarovou, ke které si chodím pro rady i pro povzbuzení.

Markéta Š.Klient (69 let)
Díky programu Metabolic Balance jsem zhubla snadno 7 kg do svatebních šatů
Hledala jsem zdravé stravování, které by bylo přímo pro mě. Přála jsem si mít v jídle systém a řád. Díky programu Metabolic Balance® se mi tohle mé přání splnilo. Metabolic Balance® mi dal přesně to, co jsem si přála. Celý systém mě od první chvíle maximálně vyhovoval. Mým cílem a velkou motivací bylo mimo jiné zhubnout do svatebních šatů – podařilo se mi zhubnout 7 kg a šaty mi krásně sedly. Báro, jsi skvělá, děkuji moc za tvé rady a podporu. A program Metabolic Balance® jednoznačně doporučuji všem, kteří chtějí žít zdravě a cítit se plni energie. Metabolic Balance® hodnotím 5 hvězdičkami.
Pavla V.Klientka Metabolic Balance®
logo_metabolic_balance
Když jsem zvažovala, zda začít s programem Metabolic Balance, chtěla jsem hlavně zlepšit a podpořit své zdraví a také zjistit, co za potraviny a jejich kombinace mému tělu svědčí. Musím říci, že vše předčilo mé očekávání. Nejen že výsledky se dostavily rychle, ale vše do sebe zapadlo, vše mi dává smysl. Metabolic Balance pomohl mě i mému manželovi (do programu jsme vstupovali společně) v mnoha ohledech.   Začínali jsme v létě a už nyní máme viditelné výsledky. Můj muž se zbavil během měsíce ekzému, který ho trápil asi 10 let, zlepšily se mu jaterní hodnoty i tlak. Mě se snížila hladina cholesterolu. A jako bonus jsme oba zhubli 7-10 kg (i když kvůli váze jsme do programu nešli). S Bárou jsem byla moc spokojená. Vždy mi rychle a důkladně zodpověděla veškeré moje otázky, naše on-line konzultace byli a i . I on line konzultace pro mě byly hodně přínosné a skvělá byla i její virtuální podpora v podobě členské sekce. Pokud někdo hledá způsob stravování, který vedle zdravého hmotnosti podporuje a zlepšuje celkové zdraví, tak program Metabolic Balance s Bárou, jako průvodcem, jednoznačně doporučuji.
Lenka K.Program absolvovala i s manželem v roce 2021