KDO JSEM?

A CO PRO VÁS MOHU UDĚLAT?

Já jsem Bára a mojí profesí a zároveň i velkou vášní je zdravé jídlo, které ctí a respektuje jedinečnost našeho těla. Specializuji se jako odborný výživový poradce v unikátním výživovém projektu Metabolic Balance®, který probíhá za spolupráce týmu zahraničních lékařů a odborníků na výživu z institutu Metabolic Balance® v německém Isenu.

Hlavní směry a metody, se kterými pracuji

 • Program Metabolic Balance®
 • Poradce pro výživu a suplementaci – metabolická typologie, techniky detoxikace, jídelníčky pro sportovní či redukční stravu, alternativní způsoby stravování – vegetariánství, ájurvéda, makrobiotika a principy tradiční čínské medicíny obecně
 • Nástroje funkční medicíny a výživy
 • Emoční terapie
 • Projektivní a imaginační techniky
 • Tvořivost a humor
 • Celostní koučing

Mé zkušenosti

 • Více jak 3000 hodin terapeutické činnosti v oblasti práce s tělem, psychikou a prevence zdraví
 • Více jak 1000 hodin osobních konzultací s klienty (poradenství výživy/ celostní koučink/ poradenství osobního rozvoje/ terapie)
 • Více jak 1000 hodin lektorské činnosti v oblasti osobního rozvoje
 • Vedení a organizace seminářů a kurzů v oblasti prevence zdraví a osobního růstu
 • Vedení a organizace soukromých, firemních a veřejných akcí

Jak pracuji

 • Díky vzdělání a praxi ve více oborech využívám a kombinuji širší spektrum přístupů a metod, což se často ukazuje jako velmi efektivní i při poradenství výživy. 
 • Jsem přesvědčena, že každý člověk má v sobě všechny zdroje k nalezení svého osobitého řešení tématu stravování a podpory svého fyzického i duševního zdraví, na kterém právě pracuje. 
 • Mou rolí je pomoci mu tyto zdroje objevit a využít.

Mé vzdělání a praxe

 • 1984 - 1992 Hudební konzervatoř Praha (absolutorium housle, viola, muzikoterapie)
 • 2000 - Reiki terapie (I, II, III, IV)
 • 2001 - masérské a rekondiční služby
 • 2002 - bodové myofasciální techniky (I, II, III)
 • 2003 - akupresura v čínské medicíně 
 • 2003 - techniky SRT (Robert E. Detzler, USA)
 • 2004 - lymfatická manuální drenáž
 • 2004 - reflexologie
 • 2011 - poradce Metabolic Balance® (certifikační seminář, Dr. med. Wolf Funfack, zakladatel metody)
 • 2011 - laboratorní hodnoty v praxi (seminář, MUDr. Dana Maňasková)
 • 2019 – seminář funkční výživy (Institut funkční medicíny a výživy, Mgr. Eva Hájková MBA, Žaneta Kremsa, FNLP a MUDr. Jan Vojáček )
 • 2019 - poradce pro výživu a suplementaci (ATAC, kurzy pro zdravé tělo a mysl, Martin Jelínek) - aktuálně probíhá
 • a i nadále plánuji další vzdělávaní v oborech, které podporují trvalé zdraví a zlepšují celkovou kvalitu života

Zajímá vás o mně více? Tak tohle je můj celý příběh...

Jak jsem z vel. 44 zhubla na vel. 38! Jak jsem ztratila 13 kg tuku a nabrala 5 kg svalové hmoty bez jojo efektu! Jak jsem získala nazpět svoji energii během 30 dnů? To a mnohem více se dočtete v mém příběhu. Věřím, že pro vás můj příběh může být stejnou inspirací, jakou pro mě byla moje kamarádka Věra 🙂

Dnes už to konečně vím

 • Dnes už vím, že když přizpůsobím stravu skutečným potřebám svého metabolizmu, osvobodím se od přejídání a zbavím se snadno chuti na sladké. Mé tělo si pak přirozeně udržuje svoji ideální váhu a já nemusím stále řešit, zda jsem už zase nepřibrala.
 • Dnes už konečně vím, jak si vybírat a kombinovat pro mě vhodné potraviny, abych měla dostatek energie a chuti do života.
 • Vím, jak správně jíst, abych předcházela zažívacím potížím, únavě nebo alergiím.
 • Vím, které jídlo a které zásady dlouhodobě posilují můj imunitní systém a podporují tak mé zdraví či proces jeho zlepšení.
 • 
Také vím, že správně a vstřícně metabolicky sestavený jídelníček, podporuje pozitivně můj hormonální systém a umožní mě tak snadněji překonat úzkosti, deprese a změny nálad!

Dnes si konečně po mnoha letech užívám každý den, kdy se cítím báječně ve svém těle, kdy pohled do zrcadla je, i přes můj přibývající věk, pro mě stále příjemný. Mohu se radovat z toho, že si bez námahy, jen tak mimochodem, udržuji svoji ideální váhu, a to i přes to, že jím naprosto „královsky“ a můj talíř obsahuje na chuť velmi lahodná a na pohled krásná jídla!

A jak je to možné?

Vzhledem k tomu, že díky dědičnosti je náš metabolizmus zcela jedinečný, je těžké, ne-li nemožné, najít způsob stravování, který by byl vhodný pro každého. Potraviny, po kterých hubne vaše kamarádka, mohou u vás vyvolat nadváhu, únavu či dokonce nebezpečí onemocnění. Každý jsme totiž jiný, máme jedinečnou biochemii těla a z toho je třeba i vycházet.

Ale řešení zde je, a to pro každého! Jakmile totiž jednou určíte svůj metabolický typ a začnete jíst v souladu s ním, váš život už nikdy nebude jako dřív. Je to totéž, jako sundat si tmavou pásku z očí a začít vidět. Budete se jen divit, jak jste mohli tak dlouho žít bez tohoto zásadního sebeuvědomění, jak jste mohli tak dlouho „tápat“.

Ráda bych se s vámi podělila o to, co jsem v průběhu posledních dnes již více jak 6 let, díky metabolicky vstřícnému způsobu stravování a programu metabolic balance® našla. Překvapivě jsem našla mnohem více než jen pouhé jídlo či ideální váhu.

Pokud vás můj příběh zajímá, potěší mě, když si ho přečtete. Věřím totiž, že můj osobní příběh, tak jak jsem ho prožila, může v mnohém inspirovat i vás a ukázat vám směr, kudy se dál vydat bez zbytečného tápání 🙂 

Přizpůsobením stravy potřebám svého těla jsem našla mnohem více než jen jídlo

 • Našla jsem dobré zdraví! Během prvního půl roku, po úpravě stravy podle programu metabolic balance®, z mého života zmizely veškeré zdravotní neduhy v podobě drobných, vážnějších i dlouhodobých chronických onemocnění, jakými byly např. chronické migrény, vyšší hladina glukózy, chronický zánět močových cest trvající roky, akné či složité trávicí potíže, včetně chronické zácpy. To vše je nyní pryč 🙂 Díky změně stravy se totiž přirozeně posílil můj imunitní systém a tím se v krátké době zlepšilo celkově i mé zdraví!
 • Osvobodila jsem se od přejídání a zbavila se chutí na sladké! Tohle pro mě byl skutečný zázrak, protože až do svých téměř 40 let jsem byla totální cukrový závislák! Vždy jsem byla na sladké a moje slabost pro cukr i nadále narůstala a vrcholu dosáhla ve chvíli, kdy jsem již jako maminka, „kradla“ tajně svým třem dětem sladkosti, které dostaly k vánocům či narozeninám 🙂 Avšak již po 14 dnech, kdy jsem jedla podle svého individuálně metabolicky nastaveného jídelníčku, jsem zjistila, že na sladké nemám prostě chuť! Překvapující bylo, že i ovoce mě připadalo až příliš, někdy i nechutně sladké! Nikdy bych tomu nevěřila, ale stalo se to! Zázrak? Nikoli - jenom respektovaná biochemie těla!
 • Zažila jsem obrovský nárůst energie a získala novou chuť do života! Stále častěji se mě stávalo, že jsem se během dne cítila naprosto „smrtelně“ unavená. Výraznější to bývalo po jídle, ale často se únava projevovala i dopoledne. Nemohla jsem vstát z postele, ploužila jsme se jako mátoha. Ale již po 14 dnech v programu metabolic balance® jsem přestala, jako mávnutím proutku, tuto dramatickou únavu cítit! Ba naopak, cítila jsem se „nabitá jako baterka“ po celý den, od brzkých ranních hodin až po půlnoční čas. Velmi oceňuji, že mám tak nyní vždy dostatek energie na vše, co ve svém životě prožívám a co mě baví... Vstávám brzy, spát chodím celkem pozdě, celý den jsem v plném pracovním nasazení - a taková ta nezdravá únava, která mě provázela, je fuč! Během dne mám energie na rozdávání, večer krásně usínám, spánek je osvěžující, a rána se nemohu dočkat, protože se už zase těším na svoji skvělou „metabolicky vstřícnou snídani“ 🙂
 • Zlepšilo se mé trávení, zmizely zažívací potíže! S trávením jsem měla celkem problémy (pálení žáhy, nadýmaní, únava po jídle, žlučníkové a žaludeční záchvaty končící i hospitalizací). Navíc jsem od dětství hodně trpěla na chronické zácpy, které byly velmi obtěžující (ono také nebylo divu, s takovým množstvím sladkostí!). Poté, co jsem „vyladila“ stravu co nejlépe potřebám svého těla, zcela vymizel problém s nadýmánín, přestala mě po každém jídle pálit žáha, zmizely bolesti žaludku a žlučníkové záchvaty se již neobjevily. Zhruba po třech měsících se mě krásně upravila i peristaltika střeva. Vše se tak nějak bez větší námahy zlepšilo 🙂
 • Začala jsem intenzivněji prožívat radost! Po třicítce jsem se cítila často psychicky „dole“. Práce, velká rodina, přetaženost... Mívala jsme deprese, byla jsem hodně náladová a čím dál tím častěji „vybuchovala“. Změna stravy mě však pomohla překonat výkyvy nálad a deprese, přinesla mě lepší psychickou stabilitu a celkovou spokojenost. Ono to totiž vše spolu souvisí. 
 Nový jídelníček mě „přinutil“ o sebe více pečovat, kdy jsem si dělala stále častěji radost v podobě dobrého, pro mě vhodného jídla. A navíc jsem měla z té přípravy a následného hodování opravdu velkou radost. 
 Tím, jak jsme zhubla, vylepšilo se také mé sebevědomí, začala jsem se sama sobě více líbit, začala jsem si sebe více vážit.

  Díky pozornosti, kterou jsem byla přinucena věnovat přípravě vhodné stravy, jsem se naučila věnovat zároveň více pozornosti i svým dalším potřebám. 
 Přestala jsem se „zanedbávat“, jak už to u nás žen “pečovatelek“ bývá, a každý den si připravím něco, čím se obdaruji, a čím pečuji sama o sebe. Příprava správného jídla byla tím zázračným prvním „spínačem“, díky kterému prožívám nyní ve svém životě mnohem intenzivněji takovou tu skutečnou vnitřní radost a spokojenost, soulad sama se sebou - a to je fajn. 


  Výsledky a změny, které vnímám a vidím nejen na svém těle a ve své duši, ale i u mých nejbližších či u klientů, které již zhruba šestým rokem touto změnou doprovázím, jsou skutečně ohromující, mnohdy až “zázračné”! A tak, při každém dalším setkání s úspěchy svých klientů, mohu prožívat dvojnásobnou radost a uspokojení. První proto, že mohu „inspirovat“ a pomoci k pozitvní změně dalším lidem a druhou, když vidím to kouzlo, kdy správně nastavené jídlo dokáže pozitivně ovlivnit kvalitu života každého z nás. 🙂

 • Našla jsem nový a báječný životní styl! Metabolicky vstřícné jídlo není totiž žádná dieta, ale trvale udržitelný životní styl! Strava podle jedinečné biochemie vašeho těla nabízí celistvý přístup k budování zdraví. Spoléhá na přirozenou vrozenou inteligenci těla. Změnou stravování tak přirozeně v mém životě vyplynuly i nové priority, kdy vím jak je důležité věnovat plnou pozornost skutečným potřebám svého těla a duše současně, ruku v ruce. Převzala jsem odpovědnost za to jak se cítím, za své zdraví, za to, jak vypadám... Vím, proč je důležité jíst opravdu dobře, a proč mě stojí za to, věnovat tomu, co jím, opravdu pečlivou pozornost. Vědomé jídlo je pro mě tím nejlepším životním stylem.
 • Prožila jsem poznání! Po dlouhých letech hledání v oblasti stravování jsem zakusila jaké to je vše znovu plně „vnímat“ a být v příjemném souladu nejen se svým tělem, ale i s tím, kým skutečně jsem. Za nejcenější považuji to, že se u mě opět rozvinula běžná lidská přirozenost, kdy jsem se znovu naučila rozumět a naslouchat svému tělu a s tím zároveň i své duši. Kouzlo vzájemné synergie zde funguje naprosto ukázkově 🙂 Naučte se jíst chytře a správně a změní se vám celý život!
 • Objevila jsem svůj nový osobní potenciál! S vnitřním pročištěním a biochemickým vybalancováním těla, přišel automaticky i veliký nárůst životní energie, včetně „hmatatelného“ pročištění mysli. Díky tomu dnes s hlubokou vděčností zažívám nový potenciál neutuchající tvořivosti, chuť dále se vzdělávat a studovat, sdílet své zkušenosti s druhými a být sama sobě i druhým inspirujícím průvodcem na cestě za harmonií tělesnou i duševní. A to vše společně mě přináší hluboké a krásné životní naplnění a radost!

Ale vždycky to tak nebylo!

Před metabolic balance jsem měla o 13 kg více 🙂 brrr

Jak vidíte, nebyla jsme vždy štíhlá podle svých představ! Je pravda, že při mé výšce 180 cm jsme nikdy nepůsobila jako hodně silná, ale skutečnost byla jiná (tu fotku v plavkách jsem si sem dát netroufla). Možná jindy... Váha mě skákala nahoru a dolů. Vzpomínám si, jak jsem byla stále strašně unavená, chtělo se mě spát i během dne. Mé tělo i dušička byly jaksi "bez lesku", "bez životní energie". Prostě a jednoduše jsem se necítila dobře sama se sebou ve svém vlastním těle. Mé tělo bylo pro mě doslova cizincem, kterému jsem vůbec nerozuměla… 

Není to tak dávno, co jsem vážila o 13 kg víc, než nyní a žádným způsobem se mě nedařilo zhubnout! Cítila jsme se naprosto zoufalá a hlavně bezmocná! Ať jsme dělala cokoli, zkoušela jakoukoli dietu, stále jsem nabírala na váze a můj pohled do zrcadla, kdy se navíc začala projevovat i tolik obávaná celulitida, nebyl příliš uspokojivý. Taky to znáte??? Nosila jsme raději volné oblečení, na obličeji tuny make-upu, protože neutěšený vnitřní stav těla se samozřejmě projevoval negativně i na pleti...

Opravdu jsme netušila, co si s tím počít. Vyzkoušela jsem mnoho různých diet. Avšak zhubla jsem vždy jen něco málo a obratem vše zase nabrala! Byla jsem stále unavená, chtělo se mě během dne spát, ráno jsem nemohla vstát z postele. Měla jsem často deprese, divné nálady, emocionálně jsem se cítila velmi nestabilní, a ne a ne najít tu harmonii, o které se všude tolik psalo a po které jsem tak moc toužila! To jsem tenkrát ještě netušila, jak moc může jídlo ovlivňovat i to, jak se cítíme psychicky!

K přibývajícím kilům se navíc začaly připojovat i nejrůznější zdravotní obtíže, které vyvrcholily nesnesitelnými migrénami, roky trvajícím chronickým zánětem močových cest a zvýšenou hladinou krevního cukru! A to mě bylo tenkrát jen 40!

„Co s tím mám proboha dělat??? Jak z toho ven? Copak nic, opravdu nic nezabere? Copak se už nikdy nebudu cítit fajn? Kdy jsem se vlastně naposledy cítila dobře ve svém těle a ráda se na sebe podívala do zrcadla a měla ze sebe dobrý pocit? Že si nepamatuji? Já ale nechci takhle uvadat a stárnout! Takhle to prostě nejde dál!“, říkala jsem si každý den, avšak nic se neměnilo, protože jsem nevěděla, JAK to změnit… Váha i nadále plíživě narůstala, zdravotní stav se nelepšil a já se cítila doslova jako neforemný a unavený hroch bez energie!

Až to jednoho dne přišlo! Mohla za to moje kamarádka Věra!

V té době jsem zrovna držela přísnou detoxikační dietu. Telefonovala jsem si s mojí blízkou kamarádkou, která žije ve Švýcarsku a ona ve stejné době dodržovala „nějaký speciální” německý program na úpravu metabolizmu, který vychází z metabolické typologie, individuálního zdravotního stavu a jedinečného biochemického nastavení těla. Když jsme to spolu probíraly po telefonu, a ona mě vyprávěla o své „dietě“, nepřikládala jsem jejímu nadšení žádný význam. Po měsící však přijela do Prahy na návštěvu a já zůstala stát doslova s otevřenou pusou! Téměř jsem ji nepoznala! Vypadala o 20 let mladší, štíhlá, krásná holka jako z obálky časopisu. Vypadala jako kdysi na střední. A změna, která se odehrála v její celkové energii, mě zcela vyrazila dech! Zářila doslova jako "nabitá baterka"! A to vše byl zcela přirozený výsledek restartu jejího metabolizmu, na základě biochemicky vyváženého jídelního plánu, který byl zacílen přesně na potřeby jejího těla.

A naproti tomu jsem stála já, po 3 týdenní detoxikační kůře, vyhladovělá, vyčerpaná a vynervovaná a jen o pár kilo lehčí! A právě tohle setkání s Věrou rozhodlo o tom, kam se bude můj další život ubírat! Ona byla tou mojí inspirací 🙂

Věra - má inspirace 🙂

Tohle chci taky, a hned!

Ať to stojí, co to stojí! Chci také takhle skvěle vypadat, chci také tak zářit! Chci se cítit také tak baječně ve svém těle, a s radostí na sebe koukat do zrcadla, chci vypadat zase jako “na střední”! 

Ano, ano 🙂 to byla má prvotní (možná trochu povrchní) motivace, ale pro nás ženy, je to většinou ten nejsilnější startovní impuls! Postupně se však má motivace proměňovala a kultivovala s tím, jak se přirozeně pročišťovalo vnitřní prostředí mého těla a s ním se přirozeně začala čistit a měnit i má mysl. 

Nyní je pro mě nejhlubší motivací projevit skutečný respekt jedinému tělu, které mám. Přeji si totiž udržet své tělo v co možná nejlepším stavu až do vysokého věku! Vždyť je to můj jediný „dopravní prostředek“ v tomto životě, a tak si podle mého názoru, zaslouží tu nejlépe vyladěnou „palivovou směs“, co mu jsem schopna poskytnout 🙂

A tak se všechno seběhlo! Po rozhovoru s kamarádkou, která mě podrobně popsala průběh programu metabolic balance, který ve Švýcarsku pod vevdením terapeuta dodržovala, jsem sedla k počítači a po důkladném googlování jsem vyhledala poradce metabolic balance u nás v Čechách. 

Během krátké doby jsem „najela“ na stravu, která odpovídala jedinečné biochemii mého těla, založené na přirozených potravinách, vybraných přesně dle skutečných potřeb a preferencí mého těla.  

A zažila jsem naprosto NEUVĚŘITELNÝ EFEKT! KONEČNĚ! NĚCO CO OPRAVDU FUNGUJE! A MÁ TO SVOJI LOGIKU! Naprosto neotřesitelnou logiku! Navíc je to cítít a vidět na vlastním těle již po 1 měsíci! A jím pouze přirozené potraviny! Žádné potravinové doplňky, nutriční koktejly apod. Vše si mohu koupit v běžném obchodě nebo v prodejně se zdravou výživou. A vůbec nemám chutě, vůbec nehladovím!

Po metabolic balance minus 13 kg 🙂

A v ten den bylo rozhodnuto!

Jelikož působím léta jako celostní terapeut zabývající se terapeutickými metodami podporující prevenci a procesy obnovy celkového zdraví, rozhodla jsem se pro rozšíření své praxe, tedy pro další prohloubení a rozšíření mého vzdělání a stala jsem se certifikovaným poradcem komplexního výživového programu pro úpravu metabolických poruch a hmotnosti, programu metabolic balance.

Cítila jsem, že jsem se opravdu „zamilovala“ a věděla jsem, že tohle je „vztah na celý život“! Program metabolic balance® změnil totiž naprosto celý můj život, můj pohled na jídlo a způsob jak jíme, všemu dal náhle smysl. Změnil i život celé mojí rodiny, kterou jsem rovněž postupně zasvětila do tajů metabolicky vstřícného stravování! 

Absolvovala jsem potřebná odborná školení a začala inspirovat a provádět své klienty, kteří měli zájem o podobné výsledky, procesem úpravy váhy či obnovy zdraví! Úspěchy doposud byly a jsou obrovské, mnohdy pozoruhodné...

A tak na svém těle program úspěšně absolvovala i naše nyní již 73 letá babička, která zhubla 18 kg a po 6 měsících vysadila polovinu léků, či všechny naše děti, kterým je nyní jasné, jak se mají z dlouhodobého hlediska stravovat, aby podporovali své zdraví a dobrou kondici. Mohou se tak vědomě a informovaně rozhodovat, jak se svým tělem dnes i v budoucnu „naloží“. A to je nejcenější dar...

Co pro to můžete udělat vy? 

Začněte! Třeba pomaloučku, polehoučku... Nejdříve je třeba, abyste se rozhodli, že chcete prožít transformaci, že je načase učinit životní změnu! Tím, že jste dočetli až sem, jste dali  najevo, že vás to zajímá, a že máte chuť na sobě začít vážně pracovat. 

„Jde o to jíst skutečné jídlo správným způsobem a pochopit, že na tom, co tělu dáváte, opravdu záleží. Je to zkouška respektu k jedinému tělu, které kdy budete mít.“ 

Pak už stačí se rozhodnout - a začít postupně poznávat a rozumět jedinečným potřebám svého těla, poskytnout mu pro něj co možná nejvhodnější potraviny, naučit se jak je správně kombinovat, využívat jednoduchá doporučení a dodržovat několik důležitých zásad. A restart vašeho metabolizmu, vnitřního i vnějšího prostředí těla je na světě!

Platí to, že jakmile jednou poznáte svoji metabolickou individualitu a tím i vhodnou stravu, všechno se změní. Náhle jste to totiž vy, kdo je v sedle a už nejste vydáni jídlu napospas. Vhodná výživa už není věčný neřešitelný problém a jídlo není váš nepřekonatelný protivník. Když víte, která potrava jedinečným způsobem podporuje činnost vašeho jedinečně fungujícího těla, stane se jídlo snadným i příjemným. A vy konečně přestanete tápat a získáte návod pro své tělo na celý život! 

Jde o to jíst skutečné jídlo správným způsobem a pochopit, že na tom, co tělu dáváte, opravdu záleží. Je to zkouška respektu k jedinému tělu, které kdy budete mít. Pak už stačí se rozhodnout poznat a porozumět jedinečným potřebám svého těla, poskytnout mu pro něj co možná nejvhodnější potraviny, naučit se jak je správně kombinovat, využívat chytrá a snadná doporučení a dodržovat několik důležitých zásad. A restart vašeho metabolizmu, vnitřního i vnějšího prostředí těla je na světě!

Zkuste si představit ten skvělý pocit, když jdete do obchodu a poprvé správně a poučeně vybíráte potraviny a nehádáte, co je pro vás a vaši rodinu dobré a co ne. Představte si tu svobodu, kterou náhle zažijete, až budete s jistotou vědět, po kterých jídlech se cítíte skvěle a jste plni energie po celé hodiny.

Jezte chytře, zhubněte a omládněte! Jakmile jednou určíte svůj metabolický typ a to, jak funguje vaše jedinečná biochemie a začnete jíst v souladu s ní, váš život už nikdy nebude jako dřív. Je to totéž, jako sundat si tmavou pásku z očí a začít vidět. Budete se divit, jak jste mohli tak dlouho žít bez tohoto zásadního sebeuvědomění.

Naučíte-li se jíst vstřícně vůči svému metabolizmu, rozkvetete a omládnete! A to stojí určitě za to!

Bára Wolfová Balcarová - poradce Metabolic balance

Chcete vědět jak co nejrychleji začít? Klikněte na tlačítko níže a během mžiku vám pošlu další informace
👇👇👇

REFERENCE

Dlouhou dobu jsem hledala nějaký pro mě vhodný systém stravování, který by mi dlouhodobě vyhovoval a nebyl jen „na chvíli“, ale „napořád“. No a v létě 2013 jsem se setkala s Bárou a začala jíst jinak. Musím říci, že stravování podle Metabolic Balance® principů je pro mě něco tak přirozeného a navíc i příjemného, že se v tom cítím moc dobře. Je fajn, že nemám vůbec hlad, a líbí se mi, že jím přirozené potraviny a že každé jídlo je pro mě takový krásný rituál. Na Metabolic Balance® také oceňuji, že mi poskytuje jasný řád a bezpečné mantinely, ve kterých, když se se stravou pohybuji, mi je prostě moc dobře. A proto mám ráda Metabolic Balance®, protože symbolizuje ten řád, který je z mého pohledu hodně důležitý. Je příjemné mít nějaké rituály, nad kterými už nemusím přemýšlet. Všechno se tím zjednoduší a navíc mám díky Metabolic Balance® jistotu, že dávám svému tělu to, co skutečně potřebuje, že mu dávám to, co mu skutečně dělá moc dobře....

Lucie BíláZpěvačka

Viděla jsem na jedné své známé výsledek programu Metabolic Balance®, jak rozkvetla a zbavila se únavy. A to jsem si přála také. Díky programu Metabolic Balance® jsem se vrátila ke své optimální hmotnosti velikosti, můj zdravotní stav se o sto procent zlepšil, zase po létech cítím moc dobře, v noci skvěle spím a necítím tu věčnou únavu. Vyhovuje mi stravovat se jednoduše, bez nějakých chuťových excesů s vědomím toho, že tím svému tělu pomáhám. Už pár kamarádům jsem, po té co mě viděli, musela dát telefon na Báru, která mi moc pomohla. Já jsem pro Báru byla asi ten „neposedný“ klient, který není schopen si ani domluvit osobní schůzku, protože můj program je opravdu nabitý a špatně předvídatelný, ale o to víc si užívám, když mi po mém zoufalém telefonátu s mnoha otázkami, pošle vyčerpávající email. Jsem pilnou čtenářkou jejich stránek www.vitalnienergie.cz.

Jana PaulováHerečka

Program Metabolic Balance® zafungoval naprosto neuvěřitelně! Nejen, že se mi výrazně zlepšil můj zdravotní stav, ale po mnoha letech bezvýsledného snažení, jsem konečně začala i hubnout. Zhubla jsem 51 kg za rok! Můj vysoký krevní tlak šel dolů, problémy se žaludkem jsou pryč, štítná žláza je již také v pořádku a dokonce se mi zlepšila i kapacita plic. Nutno říct, že bez Báry a její úžasné intenzivní podpory při osobních i telefonických konzultacích, na sociálních sítích a e-mailu, bych to asi nezvládla. Byla a je pro mě velkou oporou a inspirací.

Ivana Schneiderová57 let
Bára Wolfová Balcarová - poradce Metabolic balance

Vyzkoušejte 9 tipů jak upravit svoji váhu nanečisto!

0 spokojených klientů
si již stáhlo tento eBook ZDARMA a začalo podle něj hubnout a měnit stravu
9 tipů jak upravit svoji váhu | eBook zdarma

Vyzkoušejte 9 tipů jak upravit svoji váhu nanečisto!

0 spokojených klientů
si již stáhlo tento eBook ZDARMA a začalo podle něj hubnout a měnit stravu
9 tipů jak upravit svoji váhu | eBook zdarma
Důležitost vzájemné podpory v Metabolic balance

Vyzkoušejte 9 tipů jak upravit svoji váhu!

0 spokojených klientů
si již stáhlo tento eBook ZDARMA a začalo podle něj hubnout a měnit stravu
9 tipů jak upravit svoji váhu | eBook zdarma
Bára Wolfová Balcarová - poradce Metabolic balance
program Metabolic balance®
Sojový jogurt s mangmem | Metabolic balance
saláty v metabolic balance jsou skvělá věc
Jablka jsou v metabolic balance důležitá

KONTAKT

Cítíte se z těchto informací zmatení? Nedozvěděli jste se vše, co by vás zajímalo? Ráda vám vše vysvětlím na informačním setkání pro nové zájemce o program metabolic balance® (termíny najdete V KALENDÁŘI AKCÍ  ZDE>>), nebo vám zašlu další bližší informace na váš e-mail 🙂 

MOBIL: +420 605 058 432