METABOLIC BALANCE®

ZDRAVÉ HUBNUTÍ A ÚPRAVU METABOLIZMU


Komplexní program pro úpravu metabolizmu, posílení látkové výměny, hubnutí, dokonalou postavu a podporu zdraví

0 spokojeným klientům
jsem již pomohla úspěšně projít programem Metabolic Balance®, zhubnout celkem 11.385 kg, porozumět potřebám svého těla a naučit se jim vycházet vstříc

CO JE PROGRAM METABOLIC BALANCE®

V programu Metabolic Balance® vám na základě vašich laboratorních hodnot, vaší zdravotní anamnézy a dalších údajů o vás a vašem těle připravíme váš jedinečný stravovací plán, který zohlední a bude respektovat skutečné biochemické potřeby vašeho těla.

Program Metabolic Balance® patří v současné době mezi nejeefektivnější metody v oblasti zdravého stravování ve světě. Přináší v tomto směru velmi komplexní řešení nejen pro snížení tělesné hmotnosti, ale i pro úpravu látkové výměny, prevenci a celkovou podporu zdraví. Pokud vás zajímá jak Metabolic balance® funguje a probíhá, poslechněte si video níže, nebo překlikněte na mé další webové stránky www.vitalnienergie.cz, které tvořím od roku 2009 a kde najdete další obsáhlé informace.

Váháte, nejste si jisti, stále nejste rozhodnuti?

Možná vás bude inspirovat, když si poslechnete následující dvě videa...

Jak vypadá jídelní plán Metabolic Balance® a co si pod ním představit si můžete poslechnout zde...

Informační přednášku o programu Metabolic Balance® si můžete poslechnout zde...

PROGRAM METABOLIC BALANCE®

Díky nesprávnému výběru potravin se často nedostávají našemu tělu látky potřebné k udržení vyvážené látkové výměny. To se negativně odráží na produkci hormonů v našem těle. Náš jídelníček se skládá převážně z nevhodných uhlohydrátů s rychlým vstřebáváním do krve a zároveň chybí dostatečné množství hodnotných bílkovin, potřebných, kromě jiných důležitých funkcí, pro stavbu a udržení svalové tkáně. Také vitamíny, minerály, druhotné rostlinné látky a stopové prvky nejsou často zastoupeny v dostatečném množství. 

Takový zbůsob výživy ovlivňuje negativně produkci insulinu - hormonu, který hraje hlavní roli v procesech látkové výměny v našem těle. Důsledky zvýšené tvorby insulinu se odrážejí v různých oblastech funkce našeho těla - kromě jiného podporují ukládání tuků v těle a zároveň brzdí jejich odbourávání.

Posledních 20 let se lékaři, dietetikové, odborníci na potraviny intenzivně zabývají problematikou nevhodných stravovacích návyků. V roce 2001 se díky získaným zkušenostem podařilo sestavit speciální počítačový program, který umožňuje vytvořit každému klientovi individuální jídelní plán na základě laboratorního rozboru jeho krevního vzorku, jeho zdravotní anamnézy, stravovacích zvyklostí a dalších údajů o jeho těle.

Složení osobního jídelníčku a dodržování několika jednoduchých pravidel vede k dosažení přirozené produkce insulinu a zároveň k obnovení optimální produkce hormonů v našem těle. Díky tomu je možné vytvořit tělu optimální podmínky pro zdravou látkovou výměnu. Tímto způsobem je možné trvale upravit tělesnou hmotnost.

Čtěte dál...

DÍKY ÚČASTI V PROGRAMU METABOLIC BALANCE® LZE DOCÍLIT...

Snížení tělesné hmotnosti

Pouze díky změně jídelníčku, bez hladovek a půstů, bez konzumace speciálních doplňků stravy, koktejlů a léků, můžete šetrně upravit Vaši tělesnou hmotnost. Se známým jojo efektem, který pozorujeme u mnoha jiných diet, u kterých dochází k rychlému úbytku na váze, se u této metody nasetkáváme.Ten, kdo jednou změnil své stravovací zvyklosti a dosáhl požadované hmotnosti, udrží, za předpokladu že dále dodržuje několik jednoduchých pravidel, i nadále dosaženou hmotnost

Vitalita a vysoká výkonnost

Změna stravovacích zvyklostí a s ní spojená stabilizace metabolismu působí příznivě na celkový zdravotní stav a duševní rovnováhu. Fyzická i psychická výkonnost se zvyšuje, zlepšuje se schopnost koncentrace, klienti jsou emocionálně vyrovnanější, odolnější vůči stresu a působí zdravým vitálním dojmem. Již po několika dnech popisují klienti celkový pocit posílení organismu. Pocit plnosti a „lenosti", který mnohé s plným žaludkem provází, ustupuje vitalitě a energii. Procesy látkové výměny mohou být navíc podpořeny přiměřenou pohybovou aktivitou.

Krásná pleť a pevnější kůže

Nejen ženy ocení, že ani přes značnou redukci váhy nedochází k tvorbě vrásek a „záhybů" v obličeji ani jinde na těle. Nezbavují se totiž svalové hmoty, ale především tukových buněk. Pleť zůstává napnutá a krásná.

4 fáze programu Metabolic Balance®

 • 1. PŘÍPRAVNÁ FÁZE
  V krátké Přípravné fázi probíhá vyplnění osobní údajů, zdravotní anamnézy a odběr krve. Na základě laboratorních výsledků vystaví institut pro každého klienta individuální jídelníček. V této době (dva dny) se tělo připraví na změnu, která se zavedením nového jídelníčku nastane.
 • 2. ÚPRAVNÁ FÁZE
  Během "Přísné" fáze, která trvá nejméně 2 - 4 týdny, změní klient své stravovací návyky, dodržuje několik jednoduchých pravidel a volí potraviny i jejich množství výlučně z předepsaného jídelníčku. V této fázi dochází k intensivní regulaci tělesné hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu.
 • 3. PŘECHODOVÁ FÁZE
  V následné "Odlehčené" přechodové fázi testují klienti opatrně potraviny, které doposud nebyly na jídelníčku. Každý pro sebe volí vhodné potraviny a sleduje přitom, jak tělo na novou situaci reaguje zda se tyto změny nějak odrazí na hmotnosti nebo na zdravotním stavu.
 • 4. UDRŽOVACÍ FÁZE
  „Udržovací" fáze začíná ve chvíli, kdy je klient se svou nově dosaženou hmotností a zdravotním stavem spokojen, a není časově ohraničená. Dodržování zažitých pravidel a nově získaných stravovacích návyků, uvědomělý výběr potravin a začlenění pohybu do života umožní i nadále trvale udržet dosažené úspěchy.

PROGRAM METABOLIC BALANCE® PODPORUJE TĚLESNÉ I DUŠEVNÍ ZDRAVÍ V MNOHA SMĚRECH

MĚNÍ VÁŠ PŘÍSTUP K JÍDLU

Podporuje zdravé psychologické reakce těla. Vede ke změně přístupu k jídlu a napomáhá potlačovat chuť na nezdravé potraviny.

REGULUJE HMOTNOST

Šetrným způsobem reguluje a optimalizuje tělesnou hmotnost a to jak směrem dolů, tak nahoru, dle potřeb klienta.

PODPORUJE ZDRAVÍ

Podporuje imunitní systém, odlehčuje oběhovému systému a pohybovému ústrojí. Vyrovnává hladinu krevního cukru a inzulínu.

PODPORUJE ORGÁNY

Podporuje funkci vnitřních orgánů těla - jater, žlučníku, ledvin, tlustého střeva a močového měchýře.

UPRAVUJE TRÁVENÍ A ZAŽÍVÁNÍ

Díky optimálnímu výběru potravin a jejich vhodných kombinací podporuje zdravé zažívání a pravidelné trávení.

PODPORUJE HORMONY

Podporuje zdravé hormonální reakce těla. Vyrovnává produkci hormonů, také v menopauze

ZLEPŠUJE PLEŤ A KŮŽI

Díky detoxikačním účinkům a optimálně nastavenému jídelníčku napomáhá ozdravění pleti a vyhlazení a zpevnění kůže.

PODPORUJE VITALITU

Díky dostatku přirozených bílkovin, tuků a sacharidů s nízkou glykemickou zátěží zvyšuje výkonnost a vitalitu.

OBJEDNÁVKA

Přijde vám cena za komplexní půlroční program příliš vysoká? Váháte? Máte obavy, zda to nebudou vyhozené peníze?


Vezměte v potaz, že program Metabolic Balance® není žádná krátkodobá dieta, která začne a záhy skončí. Není to žádné rychlé řešení. Neomezuje se pouze na program redukce hmotnosti. Cílem programu Metabolic Balance® je pomoci vám trvale změnit vaše stravovací návyky. Metabolic Balance® totiž od základů mění to, jak přemýšlíte o své stravě, o svém těle, o svém životě a o tom, jak naložíte s časem, který vám byl zde vyměřen.

Metabolic Balance® je úžasný nástroj, který vás naučí během následujících 6 měsíců porozumět do hloubky skutečným potřebám svého těla, respektovat je a vycházet jim dlouhodobě vstříc a udělat tak pro své tělo a sami pro sebe to nejlaskavější, co můžete. A na konci, pokud vším projdete do konce, stanete se sami sobě tím nejlepším výživovým poradcem na světě.

Pokud vám to pomůže, za sebe musím říci, že když jsem do programu Metabolic Balance® před mnoha lety sama vstupovala, měla jsem podobné obavy o této investici, moje důvěra byla po předchozích zkušenostech s jinými dietními programy dost oslabená. Takže chápu ty vaše obavy a pochyby. Ale již po prvním měsíci jsem věděla, že tohle byla skutečně ta nejlepší investice do mého zdraví a těla. A i po více jak 10 letech v tomto způsobu stravování tuto investici stále velmi oceňuji a jsem vděčná, že jsem tenkrát "necukla" a šla do toho.

Třeba vás budou inspirovat reference a zkušenosti mých klientů ... Věřím, že vás informace a výsledky přesvědčí.

PODÍVEJTE SE NA REFERENCE

Měla jsem poslední rok vleklé zdravotní potíže a tak jsem zkoušela všechno možné, jak je překonat. Viděla jsem na jedné své známé výsledek programu Metabolic balance®, jak rozkvetla a zbavila se únavy . A to jsem si přála také. Díky programu jsem se vrátila do své velikosti, můj zdravotní stav se o sto procent zlepšil, zase po létech dobře v noci spím a necítím tu věčnou únavu. Vyhovuje mi stravovat se jednoduše, bez nějakých chuťových excesů s vědomím toho, že tím svému tělu pomáhám. Už pár kamarádům jsem, po té co mě viděli, musela dát telefon na Báru, ale jen u některých vím, jak se jim vede dodržovat Metabolic balance®. Tam kde je vůle a motivace vidím ty úžasné výsledky. Já jsem pro Báru byla asi ten „neposedný“ klient, který není schopen si ani domluvit osobní schůzku, protože můj program je opravdu nabitý a špatně předvídatelný, ale o to víc si užívám, když mi po mém zoufalém telefonátu s mnoha otázkami, pošle vyčerpávající email. Jsem pilnou čtenářkou jejich stránek www.vitalnienergie.cz. „Miluju svůj život a moje tělo je auto, které mě jím vozí a protože už jiné mít v tomhle životě nebudu, chci do něj dávat jen to nejlepší palivo a starat se o něj tak, aby mi v co nejlepším zdraví dosloužilo.“ Celý rozhovor s Janou Paulovou na tma Co mi přinesl program Metabolic balance® najdete na mých dalších stránkách www.vitalnienergie.cz zde... http://www.vitalnienergie.cz/co-mi-prinesl-program-metabolic-balance-rozhovor-s-janou-paulovou/

Jana Paulováherečka

Chci Vám moc poděkovat za Vaše služby, systém či jak to nazvat, Metabolic balance je prostě „boží“! Objevila jsem nový životní styl! Nejen, že se mi podařilo zhubnout, ale taky najít návod, jak si váhu udržet. Musím přiznat, že začátky byly těžké. Ano, měla jsem hlad, ale po prvním týdnu se to začalo „poddávat“. Dnes si již nedovedu představit jiný způsob stravování. Dříve jsem vždy bojovala s tím, jak potraviny zkombinovat, aby to bylo správně. Díky programu metabolic balance jsem se to naučila. Další věcí, kterou jsem díky programu metabolic balance objevila jsou nové chutě, zní to divně, ale dříve bych některé z doporučených potravin nevzala do úst, dnes jsou pro mě „božskou manou“ a navíc se mé chutě vytříbily, zbystřily nebo jak to říct… jsou mnohem citlivější. Bála jsem se, že některým potravinám a jídlům budu mít problém odolat, ale tyto mi dnes nic neříkají. Mám pocit, že čím je potravina více chemicky a podobně upravena, tím méně mi chutná, je to nějak moc překombinované. Vlastně jsem zjistila, že čím jednodušší a přírozenější potravina je, tím více mi chutná. A další velmi podstatná věc, nerada vařím, proto vyvstaly obavy z chystání jídel a znovu milé překvapení, příprava dle MB mi nezabere více jak půl hodiny denně.. protože potraviny zpracovávám jen minimálně, aby nedošlo k jejich znehodnocení. Takže závěrem musím zhodnotit celý program MB jen pozitivně. Důležité je nenechat se ze začátku odradit, překonat první týden, dva a pak už to jde samo…a nebudete s tím chtít přestat!

Simona Horáková

Jsem celiak a jím podle programu Metabolic balance® nyní od dubna 2016 a musím říct, že kromě toho, že jsem zhubla velmi snadno z 82 kg na 67 kg, můj metabolický věk se změnil z 55 let na 27 let!!! A celkový počet centimetrů, které jsem zhubla v objemech je 60 cm!!! Teď už mě navíc ani nic nebolí a jsem mnohem aktivnější, takže na jídlo mi už nezbývá tolik myšlenek. A pohled do zrdcadla mě vždy ujistí, že jsem se rozhodla dobře. Cítím se jako nikdy před tím… Metabolic balance mohu doporučit jako skvělou bezlepkovou stravu každému, kdo má problém s celikaií… Zhubla jsem 15kg za 3 měsíce a je mi neskutečně báječně. A hubnu dál… Program Metabolic balance® mě naučil jíst „královsky“. Naučil mě jíst mnohem pestřeji a zdravěji než kdykoli před tím. Jím mnohem více zeleniny, kterou jsem předtím moc nejedla, naučila jsem se vybírat si kvalitní a hlavně skutečné, čerstvé a přirozené potraviny, a správně je kombinovat, abych neměla obtíže s trávením a měla stále dost energie na to, co mě baví… Metabolic balance je prostě skvělá bezlepková dieta…

Karolína Janovská

Krásný den Báro, Děkuji za úžasnou proměnu a krásnou památku na ní. Moje reference na program Metabolic balance® nemohou být ani jiné než kladné. Musím říci, že to byla skvělá investice do mého života a do zdraví! Konečně jsem našla něco, co opravdu funguje! Tohle fakt není dieta, ale životní styl, který mě neuvěřitelně baví a nikdy bych nevěřila, že mi tak radikálně změní život! Je mi neuvěřitelně dobře! Od počátku programu Metabolic balance® jsem zhubla neuvěřitelných 33 kg a zmenšila se na měřených obvodech celkového počtu centimetrů o 100 cm!!!! Můj cíl byl zhubnout 25 kg a a do programu jsem vstoupila 13.6.2016. nyní mám 33 kg dole a jsem nadšená. Metabolic balance® opravdu funguje! Musí se ale dodržovat. Já osobně mohu program Meabolic balance® všem jen vřele doporučit – vyplatí se do toho jít. Ještě jednou děkuji za podporu, recepty, rady a optimismus s jakým jsi mi otevřela oči… NIKDY TO NEVZDÁVEJ, PROHRAJE JEN TEN KDO ZTRATÍ NADĚJI !!! Přeji jen to dobré…

Naděžda Chroustová

Milá paní Báro, brzy to bude rok od doby, kdy jsem se díky Vám zapojila do kurzu metabolic balance, a touto cestou bych Vám ráda chtěla poděkovat. Především za Váš čas, cenné informace, motivaci a provázení a odpovědi na mé otázky. Tento rok se mnohe změnilo, svou váhu si stále udržuji, a i když občas hřeším, ráda se navracím k mým doporučeným potravinám, protože se s nimi cítím lépe. Mám více energie, což by i můj hlavní cíl, jsem celkově mnohem aktivnější a této změny si všímá i mé blízké okolí. Děkuji Vám za můj nový pohled na život! Milá Báro, přeji Vám a Vaší rodině šťastné vánoce a v Novém roce hodně zdraví, síly a spoustu nových spokojených klientů.

Linda K.

Dobrý den, moc Vám ještě jednou děkuji. Váhu si stále držím, snažím se dodržovat Vaše doporučení, cítím se skvěle a hlavně mají lékaři ze mě radost, na tlak již ani neberu léky, pouze na srdíčko (mám vrozenou menší srdeční vadu). Také kloubům Metabolic balance velmi prospěl, pravidelně cvičím a chodím plavat. Mám teď poměrně hodně práce, ale tento víkend mám u sebe vnučku a pečeme na vánoce. Koupila jsem si knížku Sladkosti bez výčitek Od Tatiany Jelínek a tam jsem našla i vhodné metabolic balance recepty na vánoční cukroví. Je jasné, že spolu pečeme i její klasiku, ale i tam jsem použila zdravější verze a jí to chutná a je zajímavé, že recepty, kde není cukr (nebo jen kokosový cukr) jí také chutnají. Tak jsem ráda, že jí předávám i tyto nové zkušenosti. Přeji Vám pohodový a krásný adventní čas a vše nejlepší a hodně štěstí, lásky a spokojenosti Vám i celé rodině v roce 2017,

Zuzana V.

Na těchto stránkách asi není potřeba někoho motivovat, protože ten, kdo se do programu přihlásil, už má jistě v hlavě uklizeno a má i svůj velký cíl. Ale cítím jako svou povinnost poděkovat za ten zázrak, který se mi stal za posledních 9 týdnů. Moje potíže s váhou začaly už před 25 lety. K soustavnému stresu z podnikání jsem přidala ještě velké kotrmelce v osobním životě a výsledkem byly žaludeční vředy a poté ještě nekontrolovatelné přibírání na váze. Posledních 10 let jsem se velkou silou vrhla i na zdravou výživu. Pořady jako: „Pod pokličkou“ nebo „Jste to co jíte“ se společně s dostupnou literaturou o detoxikaci organismu a další tiskoviny, staly mojí nedílnou součástí. Ale moje tělo tvrdošíjně přibíralo svojí rychlostí 2 kg ročně. Svěřila jsem se do rukou odborníkům a v mém podání asi již znáte výsledek. Opět 2 kg plus, ale nikoliv za rok, ale již za 3 měsíce. Byl mi vytknut stres a noční směny. Až letos na jaře jsem se doslechla o hubnoucím programu Metabolic balance. Po svých zkušenostech jsem dlouho váhala a v létě jsem získaný kontakt šla hledat na internetu. A nyní už asi tušíte. Tento program a hlavně Bára mi vysvětlila jak s noční směnou. Stres jsme vlastně ani nějak nemuseli řešit, k mojí práci a mojí osobě prostě tak nějak patří. Konečně jsem zúročila poznatky o zdravé výživě, protože úpravy jídelníčku byly minimální. Největší má obava, co budou dělat zaléčené žaludeční vředy, kterým jsem dávala něco malého pravidelně každé 2 až 3 hodiny, se nenaplnila. A při dodržení jednoduchých pravidel z mého velkého tvrdého břicha doslova sjel zbytnělý tuk. Včera jsem k večeři sháněla něco, na co bych dala sůl, protože jsem cítila, že ji prostě potřebuji doplnit a ozval se manžel: „Tak si skoč nahoru do lesa ke krmelci, hubeňoure!“ … prostě jak říkám: „ZÁZRAK“! BÁRO, FUNGUJE TO! BÁRO, DÍKY!

Lenka K.

Dobrý den, v průběhu sedmnácti let manželství jsem přibral 28 kilo. Při bilancování po Novém roce jsem dospěl k závěru, že se chci dostat zpět na svou svatební váhu. Začal jsem na začátku postu (polovina února), protože nějaká logika v myšlení našich předků být musela … Na Metabolic balance mi vyhovuje, že se nemusím pořád zabývat jídlem. Jím třikrát denně a stačí to. Opustil jsem výrobky z bílé mouky, cukry a alkohol jako převlečený cukr. Jím věci, které jsem nikdy nejedl a objevil jsem nové chutě. Hubne mi to samo a nemám návaly vlčího hladu. Hubnu na místech, kde jsem nikdy nezhubl. Za čtyři měsíce jsem ztratil přes 18 kilo a už jsem musel vyměnit celý šatník s výjimkou ponožek… A nakonec bonus, moje žena zhubla 11 kilo, protože začala jíst podobně jako já a svou svatební váhu už skoro má! Díky

Adam Rakovský

Dobrý den, Báro. Moc děkuji, za to, že jsem se mohla zúčastnit programu metabolic balance a poznat jeho účinky na vlastní kůži. Před tím to byl pro mne dost hrozný rok, naskakovaly kila, návaly, pocení, deprese… Prostě jsem prožívala hrozné stavy v průběhu přechodu. Snažila jsem se sice jíst zdravě, 3x týdně cvičit a každý den jsem chodila na dlouhé procházky s psíkem. Zkoušela jsem také dietu s poradcem ve Zdravém světě. Přesto se nelepšil ani zdravotní stav, ani váha a deprese byly mnohem horší. Tohle vše se změnilo v metabolic balance. Přemluvila mě kamarádka, která o programu metabolic balance věděla, abych tento způsob stravování ještě zkusila u vás. Upřímně – už jsem moc nevěřila, že by mi to mohlo pomoci, ale zkusila jsem to. O to větší bylo moje překvapení, když už po prvním týdnu jsem se cítila zdravotně mnohem lépe a i kila začala záhadně ubývat, a to bez návalu hladu a chutí . Po 14dnech zmizely návaly, pocení, a na přechod jsem naprosto zapomněla. Dostavila se i ta popisovaná vitalita, chuť zase aktivně žít, neschovávat se před lidmi a deprese??? Ty někam zmizely, ani nevím jak. Doporučený jídelníček podle potřeb mého těla mi naprosto vyhovuje, všechny potíže s dřívějška jsou zázračně pryč. A vše, co jsem od vás četla i viděla ve videích, je prostě pravda. Díky vaší on-line sekci a jejím doprovodným lekcím s videi, jsem byla vždy dopředu na vše připravená. Realita rozhodně předčila moje očekávání ve všem. Ještě ted jsem z průběhu ohromena. Díky vám a programu metabolic balance se mi vrátilo zdravé sebevědomí, dobrá nálada a vymizely zdravotní problémy, jako např. vysoká hladina cukru, vyšší cholesterol a chronický zánět… a jako třešinka na dortu mi ubyly 2 konfekční velikosti, zmizelo 14kg přesně tam, kde jsem potřebovala – viz. foto. A tu změnu (nejen vizualní) nevnímám jen já a moje rodina, ale spousty dalších nezúčastněných lidí… Beru program metabolic balance nikoli jako dietu, ale jako nový životní styl! A velmi ho všem doporučuji. A verze on-line programu – tedy absolvování programu na dálku? Pro mne to byla ohromná výhoda. Vše jsem dostala v písemné podobě, k tomu spousty doprovodných videí a možnost pravidelné komunikace s vámi. Na každou otázku, jsem obratem dostala odpověď. A k tomu všemu jsem nemusela stíhat pravidelné schůzky s poradcem, mám totiž náročnou práci a neměla bych často možnost se na schůzku uvolnit. V neposlední řadě mi moc vyhovovalo, že se nikde nesvlíkám a měřím a vážím pravidelně jen já sama sebe. V současné době jsem se sebou spokojena a z programu metabolic balance jsem nadšená a do budoucna zvažuji, že se zúčastním i nějakého vašeho kuchařského kurzu, protože chci poznat ty báječně pozitivní lidičky, co to se mnou vydrželi a nakopli mně zpátky do aktivního života. Moc Vám Děkuji. Jarka

Jarka Kuchyňková