Jahodový termix bez mléka podle Metabolic balance

Recept podle Metabolic balance® – Jahodový termix bez mléka

Nedávno jsem si vzpomněla na své dětství, kdy jsem s oblibou jedla takový ten tvarohový jahodový termix. A protože dnes dodržuji principy Metabolic balance® stravování a měla bych omezit mléčné výrobky, zhmotnila jsem tento recept do metabolic balance principů.  Téměř většina klientů má ve svém plánu doporučenou k snídani tzv. mandeládu, tedy směs mandlí a slunečnicových semínek, a málokdo ví, co z ní lze vše připravit za dobroty. A tak jsem recept upravila pro tuto variantu. Vyzkoušejte ho, jak vám bude chutnat.

Ingredience

  • 1 porci mandelády (cca 6 čl směsi mandlí a sluneč. semínek – přes noc namočených)
  • 1 porci zralého avokáda (cca 100g)
  • 1 porci jahod – sladkých (cca 100g)
  • pokud nejste zrovna v hubnoucí fázi, můžete dosladit dezert třeba lžící medu nebo jiným alternativním sladidlem (agáve sirup, xylitol, …)

Postup

Použijte výkonný mixér (např. nutribullet). Vše  rozmixujte s troškou vody (cca 0,5 dcl)  na hladký krém,  kterému se v našem dětství říkalo termix. Ozdobte jahodami a mátovými lístky (ty na fotce nejsou, protože jsem je neměla 😉)

Tip

Tento recept můžete připravit i jako čistě metabolic balance dezert, který si dáte po hl. jídle. Nebude tedy obsahovat žádné bílkoviny, stačí když vynecháte mandeládu a rozmixujete společně pouze porci avokáda a porci jahod. Pro sladkou chuť je třeba mít opravdu hodně sladké jahody. Od 3. nebo 4. fáze můžete dezert dosladit lžící medu nebo agáve sirupu či xylitolu, který se vyznačuje tím, že má nejnižší glykemickou zátěž).

Jezte chytře, zhubněte a omládněte s Metabolic balance®! 

Další metabolicky vstřícné recepty najdete na mých dalších stránkách www.vitalnienergie.cz v sekci RECEPTY.

Jahodový termix bez mléka podle Metabolic balance

Jahodový termix bez mléka podle Metabolic balance

Jahodový termix bez mléka podle Metabolic balance

Jahodový termix bez mléka podle Metabolic balance

Jezte chytře, zhubněte a omládněte! Strava pro zdravý metabolizmus, optimální hmotnost a extra energii. Jmenuji se Bára a mojí profesí a zároveň i velkou vášní je zdravé jídlo, které ctí a respektuje metabolickou jedinečnost našeho těla. Specializuji se jako odborný výživový poradce v unikátním výživovém projektu Metabolic Balance®, který probíhá za spolupráce týmu zahraničních lékařů a odborníků na výživu z institutu Metabolic Balance® v německém Isenu. Pomáhám lidem pochopit, respektovat a ctít potřeby svého jedinečného těla, zhubnout, zlepšit trávení a zažívání a zároveň dlouhodobě podporovat své zdraví pomocí metabolicky vstřícné stravy. Můj příběh si přečtěte zde >>
eBook na hubnutí zdarma - 11 tipů jak zhubnout v menopauze

Stáhni si zdarma e-book

11 tipů jak zhubnout i v menopauze

Objevte klíče ke štíhlejší postavě, skvělé kondici a celkovému zdraví během menopauzy! V eBooku najdete popsané konkrétní zásady a principy stravování, které vycházejí z německého nutričního programu Metabolic Balance, respektují metabolické a hormonální potřeby těla a mohou vám poodhalit, jak aktivně a zdravě zvládnout všechny výzvy spojené s menopauzou. Buďte v souladu se svým tělem a užijte si plnohodnotný život i v této fázi života!