žena 50 let, Menopauza, hubnutí, hormony

Zdravější, štíhlejší a šťastnější po 50 díky Metabolic Balance [Reference]

Vstoupit do období menopauzy je jako vkročit na neznámou půdu, kde každý krok přináší novou výzvu. Setkáváme se s nečekanými změnami, s přibíráním na váze, nespavostí a návaly horka, které nám mohou znepříjemnit každodenní život. Pro moji klientku, Petru K., byla tato fáze života zvláště náročná, a přestože vyzkoušela nespočetné množství metod a přístupů k řešení těchto problémů, nenašla optimální cestu a přijala stav, který se jí nelíbil. Teprve poté, co objevila program Metabolic Balance a začala s mojí podporou dodržovat svůj individuálně nastavený jídelní plán, začaly se dít věci. Během 6 měsíců Petra zhubla krásných 20 kg a říká, že se snad nikdy necítila líp!

Já moc Petře děkuji za její otevřenost při sdílení své zkušenosti s Metabolic Balance. Velice si vážím toho, že se rozhodla odkrýt svůj osobní příběh, protože její zkušenost může být inspirací i pro další ženy, které procházejí podobnými výzvami. Její osobní cesta nám ukazuje, že Metabolic Balance může být klíčem k transformaci a nalezení rovnováhy i v této, pro mnoho žen, náročné etapě života.

Dnes už chápu, proč na mě nic nefungovalo! Chyběl mi individuální přístup!“

„Jsem velmi ráda, že se mohu podělit o svoji osobní zkušenost s programem Metabolic Balance v období menopauzy. Bylo to období, kdy jsem se potýkala s mnoha výzvami, a právě tento program mi pomohl najít zpět rovnováhu a kvalitu života.

V průběhu menopauzy jsem si všimla, že moje tělo prochází „divnými“ změnami. Přibírání na váze, návaly horka a nespavost byly jen některé z problémů, kterým jsem čelila. Chtěla jsem najít zdravý a přirozený způsob, jak se s těmito problémy vyrovnat, ale chvíli mi to trvalo, než jsme našla Báru a program Metabolic Balance.

Před tím, než jsem objevila Metabolic Balance, tak jsem vyzkoušela mnoho různých přístupů, které měly pomoci k lepšími zvládání menopauzy. Během dvou let jsme vyzkoušela různé diety, různá cvičení, bylinné doplňky a dokonce jsem své problémy konzultovala i s odborníky na ženské zdraví. Ale, bohužel, žádný z těchto přístupů mi nepřinesl dlouhodobé výsledky – připadala jsem si naprosto nemožná, jako nějaký exot a postupně jsme to začala vzdávat a smířila se se stavem, který se mi ale vůbec nelíbil.

Dnes už chápu, proč na mě nic nefungovalo. Například, některé diety, které jsem vyzkoušela, byly příliš restriktivní a dlouhodobě neudržitelné, „neseděly“ mi poměrem makroživin, sice jsem i něco zhubla, ale bylo to takové „plácání se“. Cvičení mi sice pomáhalo cítit se líp (asi ty endorfiny), ale neřešilo moje specifické potřeby pro období menopauzy. Bylinné doplňky mi přinesly jen krátkodobou úlevu, ale nedokázaly ovlivnit moje celkové zdraví. A k hormonální medikaci, kterou mi doporučovaly kamarádky, mě to netáhlo.

V celém mém snažení, ve všem co jsem zkoušela, mi chyběla individualizace, ten přístup, který při sestavování jídelního plánu zohledňuje můj metabolismus, moje hormony, moji zdravotní anamnézu. A tohle jsem našla až v programu Metabolic Balance.

Potom jsem dostala doporučení na program Metabolic Balance, konkrétně na Báru, a tak jsem ji oslovila. A začaly se dít věci! Od okamžiku, kdy jsem začala program dodržovat, mi bylo jasné, že tohle je to pravé. Už po prvních 4 týdnech jsem začala cítit a vidět pozitivní změny.

„První věc, kterou jsem ocenila, byla individualizace mého jídelního plánu.“

První věc, kterou jsem ocenila, byla individualizace mého jídelního plánu. Můj jídelníček byl totiž navržen přesně podle aktuálních potřeb mého těla, tedy na základě rozboru krve, podle stavu mého metabolismu a mé celkové anamnézy. Cílem bylo podpořit moji hormonální rovnováhu, spalování tuků a podporovat zdraví i v této pro mě náročné fázi života.

Díky programu Metabolic Balance a také Báry podpoře jsem objevila sílu vyvážené a individuálně nastavené stravy. Jídlo se pro mě stalo skvělým nástrojem, který mi poskytuje potřebné živiny a energii. Byla jsem příjemně překvapena, jak rychle jsem začala cítit úlevu od návalů horka a jak se mi zlepšil spánek.

„Nejlepší výsledek pro mě bylo to, že jsem konečně začala hubnout“

Ale nejlepší výsledek pro mě bylo to, že jsem konečně začala hubnout! Přirozeně a postupně jsem se během 6 měsíců zbavila nadbytečných kilogramů, které se mi během menopauzy přilepily na tělo. Ale co je pro nejdůležitější je to, že to nebylo jen o hubnutí. Mým cílem bylo dosáhnout celkového zdraví a dobrého pocitu ve svém těle – a přesně toho jsem dosáhla!

Báře děkuji za cennou podporu, kterou mi na této cestě poskytovala, vedla mě, motivovala, inspirovala, radila. Díky ní jsem měla jsem možnost sdílet své obavy, otázky i úspěchy. Rozuměla mi a podporovala mě. A její zkušenosti z výživy a hlavně její schopnost předat to důležité a podstatné – tím mě naprosto pro zdravé jídlo nadchla.

Dnes mohu s jistotou říct, že Metabolic Balance mi pomohl zvládnout menopauzu s grácií a sebejistotou. Jsem zdravější, štíhlejší, šťastnější a plná energie. Metabolic Balance mi ukázal, že menopauza nemusí být jen nepříjemný úsek života, ale může být příležitostí pro změnu a objevení nového životního stylu.

Doporučila bych program Metabolic Balance každé ženě, která menopauzou prochází a hledá zdravé řešení. Je to víc než jen hubnutí – je to investice do svého zdraví, do své kondice. Program vám může pomoci najít rovnováhu, získat kontrolu nad svým tělem a cítit se sebevědoměji. Myslím, že nejsem jediná, kdo to takhle vnímá.

Bára vždycky říká: „Nestresujte se menopauzou, ale přijměte ji jako příležitost ke zdravému a naplňujícímu životu. S Metabolic Balance na své straně se můžete cítit silné, krásné a plné energie.“ S díky Petra K.

eBook na hubnutí zdarma - 11 tipů jak zhubnout v menopauze

Stáhni si zdarma e-book

11 tipů jak zhubnout i v menopauze

Objevte klíče ke štíhlejší postavě, skvělé kondici a celkovému zdraví během menopauzy! V eBooku najdete popsané konkrétní zásady a principy stravování, které vycházejí z německého nutričního programu Metabolic Balance, respektují metabolické a hormonální potřeby těla a mohou vám poodhalit, jak aktivně a zdravě zvládnout všechny výzvy spojené s menopauzou. Buďte v souladu se svým tělem a užijte si plnohodnotný život i v této fázi života!