Poradce výživy - program Metabolic Balance, Bára Wolfová Balcarová

Nebojte se změnit stravu – nebojte se Metabolic Balance

Občas se setkávám s nejistotou lidí, kteří zvažují zda se do změny stravy podle programu Metabolic Balance pustit nebo raději ne. Bojí se toho, že když přestanou metabolicky vstřícné principy dodržovat, půjdou kila zase nahoru. Děsí je představa, že by museli zůstat v režimu diety “napořád” aby si váhu udrželi. A tak se snažím pomoci jim změnit úhel pohledu, který umožní vidět a vnímat celou situaci kolem diety z jiného břehu…

Je třeba si uvědomit, že program Metabolic Balance není žádná speciální dieta, ale je to návrat k normálnímu způsobu stravování, který dělá od základu našemu tělu skvěle na všech rovinách – té biochemické, hormonální, psychické i fyziologické.

Co víc si přát, než se naučit jíst vstřícně vůči skutečným potřebám svého těla tak abychom se cítili skvěle, měli skvělé zdraví, skvělou postavu, skvělou energii a zároveň si u toho i parádně pochutnali? Tohle vše v programu Metabolic Balance můžete prožít a zažít.

Samozřejmě – pokud chcete zhubnout, tak je třeba dodržet po určitý čas restriktivnější formu jídelníčku, ale později, ve chvíli, kdy se dostanete ke svému cíli, potom lze jídelníček pod vedením poradce upravit, porce postupně opět navýšit a zároveň i rozšiřovat seznam doporučených potravin o další přirozené druhy bílkovin, zeleniny a ovoce.

Čtyři fáze programu Metabolic Balance, pokud jimi projdete tak, jak se má, vám umožní pochopit, co je pro vaše tělo ve stravě důležité preferovat, tedy které potraviny vašemu tělu, metabolizmu a hormonům dělají dobře, které potraviny bojují proti systémovému zánětu, a díky kterým potravinám a způsobům stravování se budete cítit opravdu skvěle ve svém těle.

Jídlo může být pro naše tělo buď zdrojem skvělé energie a perfektního zdraví a nebo drogou, která nám sice chutná, ale pomalu, plíživě nás o energii a zdraví připravuje.

“A co zlatá střední cesta?” ptáte se…

Já to vnímám asi nějak takhle – “zlatá střední cesta” pro mě není optimální řešení… Proč? Protože když budu jíst trochu zdravě a trochu nezdravě, když budu jíst průměrně, potom budu mít i průměrnou energii, průměrné zdraví a většinou i průměrnou postavu 😉. Za nejkrásnější pocit považuji ten, kdy se dobře a chutně najím a po jídle je mi úžasně a skvěle. Miluji cítit se skvěle, plná energie, bez pocitu těžkosti, únavy a oslabení.

Pokud chcete vypadat skvěle, mít skvělou energii, skvělé zdraví a skvěle se cítit, musíte jíst i skvělé jídlo. Bez toho to nebude asi fungovat.

Pokud půjdete “zlatou střední cestou”, a budete jíst průměrně, tedy trochu dobře/ trochu špatně, budete se podle toho také cítit a vypadat, tedy středně a průměrně, občas dobře/ občas špatně. Volba je na každém z nás.

Mnohdy se setkávám s různými argumenty, kterými se mě lidé snaží přesvědčit, že to přeháním, že není třeba na to tak dbát, že není třeba se snažit tak moc zlepšovat. Chápu to, měla jsem to stejně do té doby, než jsem pochopila jednu věc…

Naše tělo je tím nejlepším zrcadlem našeho přístupu k němu.

Když hledáme argumenty, proč se neměnit, můžeme přesvědčit druhé že se mýlí, když nám radí jak jíst zdravě, můžeme dokonce přesvědčit i sami sebe, že jsme „mimo mísu“ a nemá cenu stravu měnit, ale to své tělo nikdy, nikdy neobelžeme… Když se na sebe podíváme do zrcadla, když si poctivě zrekapitulujeme svůj zdravotní stav, svoji energii, tak je jasné, že tělo nám vždy ukáže, jakou cestu pro něj volíme, zda tu podporující nebo tu zničující – bez ohledu na naše argumenty, různé studie, analýzy a chytrá doporučení.

Když mě lidé přesvědčují, že jedí přece zdravě a že nerozumí tomu, proč by měli na čas vynechat některé druhy potravin, proč by se měli omezit s alkoholem, kávou, proč dodržovat přísnou fázi tak striktně – a bojují za každou nepříliš zdravou potravinu, ptám se jich:

„Proč tedy hledáte nový způsob stravování, když vám ten dosavadní funguje, jak mi tvrdíte? Proč jste mě oslovili, když nejste ochotni ke změně? Říkáte, že jíte zdravě, že máte spoustu zkušeností se zdravou výživou, že jste toho mnoho načetli a nastudovali. Proč se vám tedy nedaří zhubnout, proč vás tedy trápí záněty, proč vás trápí autoimunitní problémy…? Proč vzdorujete tomu, co je nad slunce jasné?“

A tady argumenty většinou končí – tělo je totiž naším pravdivým zrcadlem. Tělo „neobčůráme“, „neobelžeme“ a neukecáme! To jak vypadáme, jak se cítíme, jaké je naše zdraví, jaká je naše energie – tohle vše nám dává odpověď na otázku, zda se chováme ke svému tělu vstřícně a laskavě, zda mu dopřáváme vše, co ke svému zdravému fungování potřebuje. Pokud tedy chcete něco ve svém životě skutečně změnit a zlepšit, je potřeba přestat dělat věci stejným způsobem a opravdu udělat radikální změnu, která v těle podpoří totální reset, restart, znovunarození.

Zkuste to nevnínat jako omezování, neberte to tak, že o něco přicházíte – berte to tak, že je třeba ty nefunkční  zvyklosti a způsoby vyměnit za nové, za lepší, za funkční, které mají moc proměnit nejen vaši postavu, ale celé vaše vnitřní tělo, a s tím i celý váš život. Odevzdejte se „novému“ a ukončete to, co evidentně nefunguje.

Pokud tedy chcete něco ve svém životě změnit a zlepšit, je potřeba přestat dělat věci stejným způsobem a opravdu udělat radikální změnu!

Za sebe mohu program Metabolic Balance jenom ze srdce a zcela upřímně doporučit. Mě osobně program Metabolic Balance v roce 2009 doslova zachránil život, od roku 2011 s ním pracuji jako výživový poradce a tak vidím každý den jeho neskutečný potenciál (sama se tak stravuji již 12 let). Zhubla jsem tenkrát cca 15 kg, zbavila jsem se chronických zánětů močových cest, ekzémů, zmizely urputné migrény, akné, únava – ale hlavně, díky Metabolic Balance jsem se naučila přistupovat ke svému tělu vstřícně a laskavě, dělat si na něj čas a dopřát mu to, co ho posiluje. Protože když se cítím dobře, mohu být oporou i pro své nejbližší, mohu zde být pro druhé. A podobně na Metabolic Balance pohlíží i většina mých klientů (i když každý si v té 4. udržovací fázi najde tu „svoji“ nejlepší cestu).

Program Metabolic Balance vás naučí porozumět skutečným potřebám vašeho jedinečného těla, naučí vás jednoduchým způsobům, jak těmto potřebám vycházet vstříc. A pokud projdete poctivě všemi čtyřmi fázemi programu (což zabere zhruba půl roku), tak získáte dar největší – nejenže porozumíte svému tělu a budete mu umět citlivě naslouchat, ale budete také přesně vědět, jak ho podporovat zevnitř – budete se moci ohledně jídla rozhodovat poučeně a vědomě. Program Metabolic Balance a jeho principy mají skutečnou moc naučit vás zdravému vztahu k jídlu a pomoci k lepšímu metabolickému zdraví, hormonální rovnováze, silné imunitě a v konečném důsledku i k dokonalé postavě 🤗.

Je velká škoda, že nezdravý způsob stravování považujeme často za ten “normální”, a naopak zdravé principy za omezující. Ale “normální” je přeci jíst tak abychom jídlem podporovali své metabolické zdraví, energii, imunitní systém… A naopak, normální by přeci nemělo být to, že jídlem své tělo a zdraví oslabujeme a ničíme. V naší společnosti je to, bohužel, naopak. A to je obrovská škoda. Čí to je? Jsme nevědomí? Jsme líní a pohodlní něco měnit? Jsme tak slepě závislí? Jsme emocionálně spjati s určitými jídly? Proč je to tak těžké?

A tak prosím, zkuste o tom všem přemýšlet i tímto způsobem a nebojte se této změny. Nejde tady jen o nás a o naše zdraví, jsme vzory pro naše děti, pro další generace. Pojďme to začít proměňovat.

Zajímá vás to? Chcete vědět, jak co nejdříve začít? Vyplňte formulář přes odkaz níže a já vám obratem zašlu další informace a postup.

Ano, mám zájem o další informace, jak co nejdříve začít?

 

Recepty a hubnutí s Metabolic Balance, Bára Wolfová Balcarová

Recepty a hubnutí s Metabolic Balance je ta správná cesta. Mě program doslova zachránil život…

eBook na hubnutí zdarma - 11 tipů jak zhubnout v menopauze

Stáhni si zdarma e-book

11 tipů jak zhubnout i v menopauze

Objevte klíče ke štíhlejší postavě, skvělé kondici a celkovému zdraví během menopauzy! V eBooku najdete popsané konkrétní zásady a principy stravování, které vycházejí z německého nutričního programu Metabolic Balance, respektují metabolické a hormonální potřeby těla a mohou vám poodhalit, jak aktivně a zdravě zvládnout všechny výzvy spojené s menopauzou. Buďte v souladu se svým tělem a užijte si plnohodnotný život i v této fázi života!