Víte co nás ovlivňuje v rozhodování ohledně výběru jídel?

Tohle povídání jsem natočila jako odezvu na úvahy, které se často objevují na sociálních sítích, které denně vidím v e-mailech nebo se s nimi setkávám při konzultacích se svými klienty, kteří si moc přejí změnit své stravování a svůj přístup k jídlu, ale dlouhodobě selhávají. Ač je program Metabolic Balance pro mnohé z nás možná to nejlepší, s čím jsme se ve zdravém stravování doposud potkali a líbí se nám v něm, a je nám v něm skvěle, a baví nás ta jídla, chutnají nám a vlastně, když se nad tím do hloubky zamyslíme, tak většině z nás vlastně nic neschází – tak stejně se čas od času stane to, že prostě podlehneme těm původním stravovacím návykům, nebo spíš zlozvykům a z nastoupené cesty sejdeme – někdo jen kousek, jiný zabloudí hodně na dlouho.

Často to vypadá tak, jako by ten náš mozek nebo naše tělo ovládal najednou úplně někdo jiný, někdo zvenčí, někdo kdo nás vodí za provázek, jako nějakou loutku. Je vám tenhle stav povědomý? Co se to děje, ptáme se sami sebe a nevěřícně kroutíme hlavou nad tyčinkou Mars v jedné ruce a nebo pytlíkem smažených brambůrků se sklenkou šampaňského v té druhé. Co to startuje, a proč tohle dovolíme…?

Těch důvodů, proč nezůstaneme u zdraví prospěšných jídel a proč „nutně musíme hřešit“, tak těch může být určitě více a jsou různé, a ani já nemám všechny ty své vlastní pořádně prozkoumané a ani vyřešené. Ale ty, o kterých už něco málo vím, se kterými jsem se už potkala, tak ty bych s vámi chtěla krátce v tomhle videu pro inspiraci sdílet. Možná vám pootevřou další myšlenkovou linku, další téma k přemýšlení a zvědomování. Zvědomování je velmi důležitá věc, která nám pomáhá zůstat u zdravého jídla a sebelaskavosti trvale.

Stáhni si zdarma e-book:

9 tipů jak upravit svoji váhu

Odhalte tajemství štíhlé postavy, trvalého zdraví, skvělé kondice a dlouhověkosti! Poznejte jednoduché tipy a triky pro zdravé hubnutí, omlazení, lepší kondici a extra energii. Všechna doporučení z eBooku mají za cíl, vedle úpravy hmotnosti, podpořit vaše metabolické zdraví a posílit vaši imunitu.