Hubnutí s Metabolic Balance - proměna

Zhubnout za rok 51 kg? S Metabolic Balance® to jde!

Hned v úvodu bych ráda zmínila, že toto není reklama na nějaké potravinové doplňky a hubnoucí přípravky, že toto nejsou upravené fotografie, ale je to skutečný příběh Ivany, který má sloužit jako inspirace pro ty, kteří již ztratili víru v úspěch. Ivanka za mnou přišla v únoru 2018, kdy se po mnoha neúspěšných pokusech, na základě doporučení své kamarádky Veroniky rozhodla vstoupit do programu Metabolic Balance®. S programem začínala v dubnu a během 15 měsíců zhubla -51 kg, tzn. že se ze 120 kg dostala na krásných 69 kg. Rozloučila se s 34 cm v pase, 34 cm přes boky, 27 cm přes hruď a s 20 cm přes stehno. Kilogramy a centimetry ale není všechno, její tělo prošlo i fantastickou vnitřní proměnou, kdy se z 44,6% tuku dostala na neuvěřitelných 20% tuku. Z 52% svalové hmoty se dostala na úžasných 77,5% svalové hmoty.

Musím říci, že Ivanka byla neskutečně pečlivá a důsledná v dodržování všech zásad a to po celou tu dobu 15 měsíců. A i když jí do průběhu programu vstoupily nečekané zdravotní obtíže, zvládla i v rámci těchto nepříjemností pokračovat v dodržování principů Metabolic Balance®, kdy jsme ji ve spolupráci s MUDr. Danou Maňaskovou, ke které docházela do lymfatické poradny, upravily jídelní plán tak aby ho mohla dodržovat i při nemoci. Ivana to zvládla na jedničku, nefňukala, nehledala výmluvy, proč to aktuálně nejde, ale snažila se najít způsoby, jak pokračovat i ve stížených podmínkách. K programu Metabolic Balance® začala pravidelně i několikrát týdně cvičit, což krásně doplnilo její nové, metabolicky vstřícné stravovací návyky a podpořilo báječně spalování tuků a tvarování těla. Ivanka vzala prostě život do svých rukou a dělá to s velkým nadšením a radostí.

Je to 15 měsíců, co Ivana s programem začala a tak jak někteří klienti, kteří úspěšně zhubnout, nedokáží v udržovací fázi setrvat, tak Ivanka může být pro nás ostatní velkým v tomto vzorem. „Jede“ si s radostí ve svém způsobu stravování dál, má cíl zhubnout ještě 5 kg a stále ji to moc baví… Září z ní radost a spokojenost, kterou dokáže přenést i na ostatní…

Svoji cestu se Ivanka rozhodla sdílet na řádcích níže a já jsem přesvědčena, že celá její snaha, následována krásným výsledkem, může být pro mnohé velkou inspirací, protože Ivany přístup, její pečlivost a radost, se kterou programem Metabolic Balance® prošla, je velkou inspirací i pro mě samotnou. Jsem na ni pyšná a na každé schůzce se těším s ní z jejích úžasných výsledků. Tak nyní již k jejímu příběhu… 

„O programu Metabolic Balance® jsem se dozvěděla do své kolegyně a kamarádky Veroniky. Vzhledem k tomu, že jsem za celý svůj život vyzkoušela bezpočet různých diet (možných i nemožných), všelijaké podpůrné prostředky, doplňky stravy, výživové programy (i pod dohledem lékaře), neměla jsem příliš velká očekávání. I přes moji velkou snahu nic nefungovalo a hlavně mi to nedávalo smysl. U Metabolic Balance® jsem si také někde uvnitř sebe myslela, že se asi zase jedná o další ze stravovacích dietních programů, který má z cíl z klientů jen „vytáhnout peníze“.

Hubnutí a proměna s Metabolic balance

Ivana vstupovala do programu Metabolic Balance® se 120 kg a mnoha zdravotními problémy.

Objednala jsem se tedy na úvodní konzultaci u výživové poradkyně, která pracuje s programem Metabolic Balance®, Báry Wolfové Balcarové, ke které chodila i moje spokojená kamarádka Veronika. Na této úvodní konzultaci jsem s překvapením zjistila, že se nejedná jen o dietu zaměřenou na hubnutí, ale primárně o nastartování metabolizmu, podporu a zlepšení zdravotního stavu, o což mi šlo nejvíce. Měla jsem ale velkou obavu, že takovou změnu životního stylu nezvládnu. Celý měsíc jsem se rozhodovala, zda do toho jít. Nakonec jsem si řekla, že tohle bude už můj poslední pokus.

A světe div se – vyšlo to! Nejen, že se mi výrazně zlepšil můj zdravotní stav, ale po mnoha letech bezvýsledného snažení, jsem konečně začala i hubnout. Přišlo mi to naprosto neuvěřitelné!!!

Hubnutí a proměna s Metabolic Balance

V programu Metabolic Balance® se mi prokazatelně zlepšil můj zdravotní stav a po mnoha letech bezvýsledného snažení jsem konečně začala i hubnout.

Můj vysoký krevní tlak šel dolů, problémy se žaludkem jsou pryč, štítná žláza je již také v pořádku a dokonce se mi zlepšila i kapacita plic. Mám totiž CHOPN ve 2.fázi (závažná chronická obstrukční plicní nemoc, kde se jedná o omezený průtok vzduchu v průduškách, která není plně reverzibilní a vzniká na podkladě abnormální zánětlivé reakce na škodlivé látky a plyny ve vdechovaném vzduchu.). Tady mi hodně pomohla také Wim Hof Method s nořením do ledu, ke které mě Bára přivedla. Jedná se o speciální dechové a otužovací techniky podle „ledového muže“, Wima Hofa. Nejenom že tyto techniky podporují metabolizmus a s tím i spalování tuků a hubnutí, ale pomáhají mi být odolnější fyzicky i psychicky. O zvýšení kapacity mých plic ani nemluvě 👍. WHM je pro mě takové duchovní a psychické očištění…

Vlastně to celé ale nebylo zas až tak těžké (vzhledem k tomu, že jsem před tím skoro nejedla 😉) – výběr pro mě vhodných potravin ve správných kombinacích a gramážích stanovený podle laboratorních odběrů přesně pro mé tělo, dodržování 8 pravidel Metabolic Balance®, pravidelný režim v jídle a výběr čerstvých potravin – to vše dělalo a i nadále dělá zázraky.

Nutno říct, že bez Báry a její úžasné intenzivní podpory při osobních i telefonických konzultacích, na sociálních sítích a e-mailu, bych to asi nezvládla. Byla a je pro mě velkou oporou a inspirací.

Hubnutí a proměna s Metabolic balance

Nutno říct, že bez Báry a její úžasné intenzivní podpory při osobních i telefonických konzultacích, na sociálních sítích a e-mailu, bych to asi nezvládla.

Co pro mě bylo nejtěžší?

Asi nejtěžší pro mně bylo přestat úplně pít alkohol a dodržovat pětihodinové intervaly mezi jídly. Nešlo ani tak o to jídlo, nebo o to, že bych měla mezi jídly hlad, ale spíše o to, že se v těch pětihodinových přestávkách nesmí vzít nic do úst, kromě čisté vody. Ale i to se dalo zvládnout, i to jsem se během krátké doby naučila. Je to vlastně jen určitá dovednost, která se dá celkem snadno „vycvičit“ 😉.

V žádném případě nechci aby to vyznělo tak, že to bylo jednoduché a že to šlo „samo“. Za tím vším je hodně tvrdé práce sama na sobě. Tady bych ráda zmínila i majitelku Figure Studia, Míšu, která mi sestavila individuální cvičební plán a také mě podporovala, jak nejlépe uměla a postupem času se i z ní stala moje nová kamarádka. Pokud mám volno, tak trávím svůj čas 3-4x týdně právě cvičením ve Figure Studio.

Také musím zmínit MUDr. Danušku Maňaskovou, která pracuje jako lékařka v Centru preventivní medicíny, kde  se specializuje na lymfologii. Mám totiž sedavé zaměstnání, sedím 12 hodin denně a měla jsem obrovské otoky nohou. Bára mi Danu doporučila a od té doby, co docházím na pravidelné procedury, se mé otoky pomalu a jistě zmenšují. Je hezké mít kolem sebe lidi, kterým opravdu záleží na vašem zdraví.

Také jsem se musela vypořádat se ztrátou některých kamarádů, prostě proto, že nepochopili, že již nechci pít alkohol. Potýkala jsem se i s nepochopením okolí, co se týká mého jídelního plánu. Od té doby jsem alergická na větu „co to máš za dietu“😡😉.

Program Metabolic Balance® pro mě není žádná dieta, ale je to změna životního stylu a neznamená to, že mi někdo něco zakazuje a vnucuje – je to jen a jen na mně.

Metabolic Balance® mi změnil život úplně od základů, nejen že se mi podařilo zhubnout 50 kg, což jsem vůbec neočekávala, ale hlavně se mi významně zlepšil celkový zdravotní stav. Moje kondice je mnohem lepší než byla před dvaceti roky a samozřejmě si toho všimlo i celé mé okolí a i jejich pochvala mě moc hřeje u srdce.

Já se teď cítím naprosto skvěle – konečně běhám po horách aniž by na mě pořád musel někdo čekat. Rozhodla jsem se podělit se svými zkušenostmi s Metabolic Balance® hlavně proto, abych inspirovala i další lidi, kteří mají podobné problémy jako jsem měla já. S Metabolic Balance® to prostě jde. A věřte mi, že vím o čem mluvím. Po těch 15 měsících si už vůbec nedovedu představit, že bych mohla jíst jinak, než podle principů Metabolic Balance®. A za to patří velké díky Báře, která je mojí velkou inspirací a hlavně úžasným člověkem.

Hubnutí a proměna s Metabolic Balance

Po těch 15 měsících si už vůbec nedovedu představit, že bych mohla jíst jinak, než podle principů Metabolic Balance®. Tady jsem na terase kliniky Cordeus se svým obědem a s Bárou na kafíčku…

Hubnutí a proměna s Metabolic Balance

Já se teď cítím naprosto skvěle – konečně běhám po horách, aniž by na mě pořád musel někdo čekat.

Pokud se vám Ivany příběh líbí a chcete ji ocenit? Dejte níže článku like a sdílejte ho, prosím, dál. Děkujeme…

Jezte chytře, zhubněte a omládněte! Strava pro zdravý metabolizmus, optimální hmotnost a extra energii. Jmenuji se Bára a mojí profesí a zároveň i velkou vášní je zdravé jídlo, které ctí a respektuje metabolickou jedinečnost našeho těla. Specializuji se jako odborný výživový poradce v unikátním výživovém projektu Metabolic Balance®, který probíhá za spolupráce týmu zahraničních lékařů a odborníků na výživu z institutu Metabolic Balance® v německém Isenu. Pomáhám lidem pochopit, respektovat a ctít potřeby svého jedinečného těla, zhubnout, zlepšit trávení a zažívání a zároveň dlouhodobě podporovat své zdraví pomocí metabolicky vstřícné stravy. Můj příběh si přečtěte zde >>
eBook na hubnutí zdarma - 11 tipů jak zhubnout v menopauze

Stáhni si zdarma e-book

11 tipů jak zhubnout i v menopauze

Objevte klíče ke štíhlejší postavě, skvělé kondici a celkovému zdraví během menopauzy! V eBooku najdete popsané konkrétní zásady a principy stravování, které vycházejí z německého nutričního programu Metabolic Balance, respektují metabolické a hormonální potřeby těla a mohou vám poodhalit, jak aktivně a zdravě zvládnout všechny výzvy spojené s menopauzou. Buďte v souladu se svým tělem a užijte si plnohodnotný život i v této fázi života!